Łęczna: Mruganie światłami rozwścieczyło pijanego kierowcę quada!

Do zdarzenia doszło w niedzielę w porze nocnej na ternie gminy Łęczna. Zgłaszający zauważył jadący z przeciwnej strony nieoświetlony quad, na pokładzie którego znajdowały się dwie osoby. Mrugając światłami, chciał zasygnalizować kierowcy pojazdu, iż nie ma włączonych świateł. 

Dobre intencje 31-letniego kierowcy fordem spotkały się z niespodziewaną reakcją 46-letniego kierującego quadem, który zawrócił. Kolejno wyprzedził pojazd zgłaszającego i zatrzymał się na prawym pasie, a następnie zaczął cofać i celowo uderzył w forda. Po uderzeniu w osobówkę, agresor wyszedł z quada, rozbił szklaną butelkę i dążył do konfrontacji słownej i siłowej. W tym czasie pasażer quada przesiadł się za kierownicę i uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swojego kompana.

O zdarzeniu zostali zaalarmowani łęczyńscy policjanci, którzy zatrzymali w pobliskim sklepie sprawcę całego zajścia. Jak się okazało 46-letni kierujący quadem miał w organizmie ponad 2 promille alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat. Ponadto nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Udostępnij ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.