Łęczna: Okradał domki letniskowe. Odpocznie w areszcie!

Od początku roku łęczyńscy policjanci otrzymywali sygnały dotyczące włamań do domków letniskowych zlokalizowanych na terenie Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Wówczas łupem sprawcy padały między innymi krany, podgrzewacze do wody, akcesoria budowlane, klamki do drzwi, przedłużacze, sekatory, telewizory, kosiarka do trawy, nożyce elektryczne, czajniki, butle gazowe, lamki nocne, kawa a nawet drzewka – praktycznie wszystko co udało się wynieść.

W sprawę tych zgłoszeń zaangażowali się policjanci ze wszystkich wydziałów łęczyńskiej komendy. Prowadzone przez funkcjonariuszy intensywne czynności, zabezpieczone ślady na miejscu zdarzeń oraz ustalnia operacyjne pozwoliły na wytypowanie sprawcy.

Okazał się nim 40 letni mieszkaniec gminy Ludwin. We wtorek kryminalni złożyli mu niezapowiedzianą wizytę. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli tysiące przedmiotów pochodzących z kradziezy. Ponadto znaleźli blisko 25 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trfaił do policyjnej celi.

Popdczas prowadzonych czynności okazało się, że 40 latek udzielał środki odurzające i psychpotropowe swojej znajomej.

W środę został doprowadzoy do prokuratury gdzie usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie gminy Ludwin, zarzut posiadania amfetaminy oraz zarzut udzielnia środków odurzających i psychotropowych.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratura i zastosował wobec 40 latka środek zapobigawczy w postaci tymczasowego aresztowania nma okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Udostępnij ten wpis!