Łęczna też potrafi! – ok. 400 osób protestowało w obronie praw kobiet! [Zdjęcia]

Tak wielkiego, pospolitego ruszenia w Łęcznej jeszcze nie było. Łęcznianie pokazali, że nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, obywatelom nie jest wszystko jedno. „Łęczna też potrafi” – skandowali uczesnicy dzisiejszego marszu w obronie praw kobiet.

Podobne protesty organizowane są dzisiaj w ponad 100 miastach i miasteczkach w całej Polsce. Uczesnicy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Iskrą zapalną było orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie którym, usuwanie ciąży z powodu dużego prawdopodobieństwa trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. 

 Według ostrożnych szacunków, w dzisiejszej demonstracji w Łęcznęj mogło wziąć udział ok. 400 osób. Protestujący wyruszyli z łęczyńskiego Placu Niepodległości pod urząd miejski na pl. Kościuszki, a następnie ul. Piłsudskiego i Targową dotarli na skwer z pomnik dzika, który otrzymał atrybuty związane z dzisiejszym wydarzeniem.

Łęczna też potrafi, Łęcznianom nie jest wszystko jedno!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

13 komentarzy do artykułu "Łęczna też potrafi! – ok. 400 osób protestowało w obronie praw kobiet! [Zdjęcia]"

 1. Mama Jana pisze:

  Łęczna pokazała liczyły dziewczyny z protestu i policja, doliczyli do ok 400. Bardzo pokojowa i rodzinna manifestacja. Protestujący nie przyszli biernie oglądać, chyba większość z nich była przygotowana i uzbrojona w plakaty, banery, hasła akcji.policja też wykazała się ogromną klasą,wspaniałe zabezpieczali na drogach przemarsz.

 2. Zdziwiony pisze:

  400 osób ? Owszem, ale podziel ta liczbę na 2.

  • byłam tam pisze:

   To dodam jeszcze stówkę, żeby cię zapiekła dupa. Tak, było nas pół tysiąca.

   • Zdziwiony pisze:

    Nie wiem, co ciebie może piec, w sumie nie interesuje mnie to. Nie będę się zniżał do twojego poziomu. Nie jestem przeciwnikiem tego typu protestów, aczkolwiek każde nawet lekko krytyczne słowo odbierane jest jako atak, co mnie lekko smieszy. Tutaj żadnej krytyki/hejtu/wyśmiewania/cokolwiek nie było. Odniosłem się tylko i wyłącznie do liczby, która jest zawyżona. Tylko i aż tyle

   • to ja pisze:

    …. a cmoknęłaś dzika w du…e ?

 3. X pisze:

  Brawo. Transparentny z napisami „To nie jest kraj dla niepełnosprawnych ludzi…” i „… uródź więcej Muminków”. Klasa. Możecie być z siebie dumni…

  • kaktusgrandfolris pisze:

   odpowiedzialność rodziców ponad wszystko –kobiety to nie klozet dla spermy— ale również matki które nie otrzymują wsparcia na ochronę kalekich dzieci –w skrajnych przypadkach rodzice umierają wcześniej niż nieszczęsne dzieciaki i wtedy jest DRAMAT żaden kościół czy inne PIS bandy nie zapewnią opieki tym ludziom

   • antykos pisze:

    „Kobiety to nie klozet dla spermy” – nie wiem ile pogardy dla kobiet i życia ludzkiego trzeba mieć, aby wygłaszać takie kwestie. Ludzie parują się zgodnie z zasadami doboru naturalnego i jescze chyba przez jakiś czas tak będzie, że kobieta musi przyjąć dobrowolnie kogoś na łono, aby obrodziło ono, czyli jest odpowiedzialna za powstałe życie z partnerem, którego wybrała. Skoro dzisiejsze kobiety uważają się za tak inteligentne i silne, aby panować nad instynktem – którego to natura jeszcze nas nie pozbawiła – to swoje potomstwo powinna produkować w laboratorium pod mikroskopem, a nie ulegać chwili i wpuszczać „gówno” do swej macicy.

    Jest dla mnie rzeczą zupełnie jasną, że ciąża powstała w wyniku gwałtu lub jeśli zagraża życiu matki albo płód posiada wady uniemożliwiające jego przeżycie poza łonem kobiety, to w takich przypadkach aborcja jak najbardziej powinna być możliwa.

    Jeszce jedno zdanie do naszych kochanych nowoczesnych kobiet, które „myślą, czują i decydują”. Moje drogie, doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że nie każdy niepełnosprawny jest upośledzony umysłowo, więc myśl i czuje, ale nie zawsze może robić to co chce, czyli nie do końca decyduje. Zastanówcie się więc co może czuć człowiek będący w takim położeniu czytając wasze hasła.

 4. Pandzioch pisze:

  Brawa dla wszystkich protestujących!
  Organizator 🙂

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes