Łęczna: Większa liczba kontroli drogowych! Akcja NURD

Policja w Łęcznej informuje, że drogach naszego powiatu prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Ich głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród użytkowników dróg, która jest najbardziej narażona na odniesienie poważnych obrażeń w sytuacji uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

W ramach realizowanych działań, policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania zarówno kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. W działaniach wspiera nas policyjny dron.

Pamiętajmy, że głównym fundamentem bezpieczeństwa na drogach powinno być przede wszystkim przestrzeganie przepisów prawa. Po zmierzchu nie zapominajcie o elementach odblaskowych. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Udostępnij ten wpis!