Łęczna: Wpuściła nieznajomych, straciła 23 000 złotych!

W czwartek około godziny 16.30 do mieszkania 81-letniej mieszkanki Łęcznej zadzwonił domofon. Nieznana kobieta poprosiła o otwarcie drzwi na klatkę schodową a po chwili zapukała do drzwi seniorki. Zapytała, czy może napisać wiadomość dla nieobecnych sąsiadów ponieważ ma dla nich przesyłkę. Seniorka zgodziła się i pozwoliła obcym – kobiecie i towarzyszącemu jej mężczyźnie wejść do swojego mieszkania.

Następnie poprosili aby to seniorka napisała na kartce wiadomość dla sąsiadów. W tym czasie nieznajoma w wejściu do kuchni trzymała w rękach rozłożoną chustę zasłaniając widoczność 81- latce na pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. Po chwili zabrali kartkę i wyszli. Po wizycie ,,nieproszonych gości” okazało się, że z mieszkania seniorki zniknęły pieniądze w kwocie 23 tysięcy złotych.

Policja poszukuje złodziei i apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. 
Zwraca się również do osób młodych – informujmy naszych rodziców, dziadków, osoby starsze, mieszkające samotnie o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Schemat działania sprawców jest podobny. Jedna osoba nas ,,zagaduje” a kolejne wykorzystując naszą nieuwagę plądrują nasze mieszkania. Pamiętajmy nigdy nie wpuszczajmy obcych do naszego domu, czy mieszkania, bez względu na podawany przez nich pretekst. Jeżeli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby np. stojące pod drzwiami zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, starajmy zapamiętać się ich wygląd. O naszych spostrzeżeniach nie wahajmy się poinformować policjantów .

Udostępnij ten wpis!