[Lepsza Łęczna On-line]Nie będzie Skweru im. rtm. Witolda Pileckiego. Jak zachowali się radni? [Video]

Przynajmniej do końca obecnej kadencji mieszkańcy nie mogą liczyć na powstanie skweru im. Witolda Pileckiego w Łęcznej. Wspólna sprawa w obawie przed pokazaniem imiennych wyników głosowań postanowiła zdjąć punkt o nadaniu imienia z porządku obrad rady miejskiej. Z takim wnioskiem wystąpiła Krystyna „nie pamiętam” Borkowska. Wynik Głosowania to 10 głosów za zdjęciem uchwały obrad i 8 głosów za dalszym procedowaniem uchwały.

O tym jak niedorzeczne argumenty przytaczał włodarz oraz co o tej sprawie sądzi kandydat Kosiarskiego na burmistrza, możecie posłuchać w poniższym komentarzu nagranym przez Mariusza Fijałkowskiego.

Lepsza Łęczna nie składa broni. Mariusz Fijałkowski zadeklarował, że prace nad uchwałą upamiętniającą Rotmistrza Pileckiego zostaną wznowione tuż po wyborach. Przypominam, że jako miejsce powstania skweru został wybrany teren u zbiegu trzech osiedli (Starego Miasta, os. Samsonowicza i os. Niepodległości) przy ul Targowej.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „[Lepsza Łęczna On-line]Nie będzie Skweru im. rtm. Witolda Pileckiego. Jak zachowali się radni? [Video]

  1. Panie Mariuszu pytanie. Skoro tak Panu zależy na uczczeniu rtm. Pileckiego to dlaczego zapomniał Pan o mieszkańcach Łęcznej którzy w 39 roku walczyli z Niemcami i nie było Pana na obchodach bitwy?

    1. Jak Pan pewnie wie, od wielu lat obchody tej uroczystości urząd organizuje w czasie kiedy znakomita większość mieszkańców (w tym również moja osoba) pracuje po to żeby utrzymać tych, którzy na tej uroczystości się pojawiają.
      Proszę zwrócić uwagę, że gdyby nie przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele, podczas obchodów obecny byłby jedynie burmistrz i jego urzędnicy.

  2. Czy to jest odpowiednie miejsce dla uhonorowania rotmistrza? W niedzielę po nocnych balangach naszej bohemy pełno tam śmieci i innych pozostałości. Walczcie o lepsze miejsce może rondo, ulica a to? Stoi tam krzyż a pod nim leży powstaniec styczniowy. A nawet zostawić to bez patrona, no chyba, że poo wyborach wygranych przez Was doprowadzicie to do estetycznego wyglædu. Teraz uważam to za mało godne aby nadawać i. Witolda Pileckiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.