Michał Rozpendowski – Co KORWiN proponuje Lubelszczyźnie? [Video]

Michał Rozpendowski – Urodzony i wychowany w Lublinie. Absolwent wydziału Politologii UMCS na kierunku politologia. Pracownik branży finansowej. Działacz społeczny. Członek stowarzyszenia konserwatywno-liberalnego „KoLiber” oraz Stowarzyszenia Republikanie. Od 2015 roku Radny Dzielnicy Kośminek w Lublinie. Prezes regionu lubelskiego i jeden z liderów partii KORWiN.

Dlaczego podjął decyzję o starce w wyborach, wyjaśnia w krótkim materiale filmowym:Co KORWiN oznacza dla Polski i Lubelszczyzny?

1) Likwidacja PIT i CIT – Nie można karać obywateli za to, że dobrze wykonują swoją pracę. Tym właśnie jest podatek dochodowy, który chcę zlikwidować. Karą dla tych, którzy chcą w życiu uczciwie pracować i coś osiągnąć. W ramach naprawy państwa te archaiczne daniny pójdą na śmietnik jako pierwsze. Dzięki temu pomożemy także małym i średnim przedsiębiorcom, którzy są podporą polskiej gospodarki. Obecnie toczą oni nierówną walkę z ogromnymi korporacjami.

2) Ujednolicona stawka VAT – Jedna stawka podatkowa docelowo 15%. Prosty, tani i skuteczny podatek. Zerowa stawka zarezerwowana wyłącznie dla artykułów dziecięcych pierwszej potrzeby (pieluchy, mleko, smoczki, kaszki, przeciery, wózki, ubranka) w celu wsparcia polityki prorodzinnej.

3) Lepsza ściągalność podatków – Na przekrętach związanych z chęcią uniknięcia płacenia podatku VAT nasz kraj stracił od 40 do 50 MILIARDÓW złotych wpływów do budżetu. Akcyza z powodu braku należytej kontroli jest podatkiem, którego unika co druga uprzywilejowana grupa w Polsce. To kolejna strata dla naszego budżetu. Zamiast szukać wroga w zwykłym obywatelu, uszczelnijmy do granic możliwości system podatkowy u średnich i dużych. Wysoki poziom kontroli i nierealnie wysokie kary za nieprzestrzeganie prawa zmuszą ich w końcu do działania zgodnego z prawem.

4) Prywatyzacja kopalń – sprywatyzowany rynek stoczniowy w Polsce jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się w Europie. Jeszcze kilkanaście lat temu był ruiną. Zróbmy w końcu prządek z państwowymi kopalniami. Bogdanka pokazała, że prywatne kopalnie radzą sobie świetnie. Lubelszczyzna jest za biedna, aby utrzymywać Śląsk! Mam nadzieję, że przejęcie Bogdanki przez firmę ENEA nie zmieni tego projektu w ruinę. Oby ten wykup zapewnił dalszy zbyt węgla, pracę i dochody dla ludzi z gminy Puchaczów i okolic.

5) Stworzenie obrony terytorialnej – nikt nas nie obroni, jeżeli sami tego nie zrobimy. Państwo musi wspierać tworzenie dobrowolnych jednostek obrony terytorialnej w celu zwiększenia ochrony i bezpieczeństwa kraju. Donbas pokazał, że konflikty w Europie nigdy nie wygasną.

6) Dobrze wyszkolone, wyposażone i opłacane służby mundurowe – tylko dobrze wyszkolony, wyposażony i opłacany członek służb mundurowych będzie ryzykował życiem na swojej służbie. Żołnierze, strażnicy, policja i straż pożarna w Polsce jest traktowana po macoszemu. Zabierzmy politykom, oddajmy mundurowym.

7) Zmniejszenie ilości posłów – 444 Posłów pełniących funkcję doradczą w ustroju prezydenckim. Funkcja Posła ma być prestiżowa, to nie trampolina.

8) To rodzice mają decydować o swoich dzieciach – nie urzędnik. Sami wiemy co jest najlepsze dla naszych pociech, a nie ktoś siedzący za biurkiem na drugim krańcu Polski.

9) Reforma ZUS – Jako Poseł na Sejm RP będę wnioskował za bezwzględną reformą ZUS-u. Zniesienie przymusu, wprowadzenie dobrowolnych składek emerytalnych, pozostawienie emerytury obywatelskiej, aby zabezpieczyć tych emerytów, którym się ona „należy”. Dodatkowo obecne OFE należy przekształcić ustawą w instytucje umożliwiające dalsze, dobrowolne oszczędzanie na emeryturę. Idąc jednak dalej, aby zachęcić Polaków do zwiększania środków gromadzonych na emeryturę, należy wprowadzić odliczenia podatkowe w odniesieniu do dochodów oszczędzanych w takim celu w dowolnej formie (konta oszczędnościowe, fundusze, etc.).

10) Polska musi być suwerenna – stop dla islamizacji Polski i narzucaniu nam czegokolwiek (lub kogokolwiek, w przypadku imigrantów) przez podmioty międzynarodowe. Polak ma swój rozum i powinien kierować się wyłącznie własnym bilansem zysków i strat.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej, zapraszam na stronę kandydata: www.facebook.com/Rozpendowski

Pamiętajcie: Michał Rozpendowski, lista nr 4, miejsce nr 1. Naprawdę warto!

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Michał Rozpendowski – Co KORWiN proponuje Lubelszczyźnie? [Video]

    1. Wiem o tym :). Co prawda nie znam tego pana i jego politycznej kariery ale partia, która go promuje narazie przekonała mnie tylko jednym.

  1. Patrzę na te postulaty i co inna partia to cos lepszego. Niestety ale nauczyliśmy się juz, że większość z tego to puste obietnice. Akurat polityk Korwin mi nie odpowiada ale tak samo jak Szydło, Kaczyński i Kopacz.

    Pomyśl z prywatyzacja kopalń jak najbardziej trafny.

    1. Czy możesz jakoś rozwinać swoją myśl? Jeśli zgłosi się ktoś od Kukiza, to też może liczyc na wsparcie.
      Postanowiłem jednak, że na łamach wąsatego bloga nie będę publikował wstawek agitacyjnych dotyczących PO i PSLu. W związku z tym materiałów pochodzących od tych dwóch ugrupowań z pewnością tutaj nie zobaczymy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.