Najważniejsza sesja rady miasta!

Przed nami jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza, tegoroczna sesja rady miejskiej w Łęcznej. Radni będą pracować między innymi nad kształtem przyszłorocznego budżetu. W dużym stopniu od głosowań podczas tej sesji, będzie zależało jakie inwestycje zostaną zrealizowane w 2014 roku.
Co jeszcze ciekawego znajdzie się w porządku obrad? Przed głosowaniem „budżetu” odczytana zostanie opinia Komisji Stałych i Komisji Gospodarki Finansowej i Budżetu. Kolejnym punktem będzie „odczytanie uzasadnienia Burmistrza dotyczącego nie uwzględnionych w projekcie budżetu ostatecznych wniosków Komisji Gospodarki Finansowej i Budżetu”. Nie wiem jak Wy ale ja w takim stanie rzeczy nie widzę celowości wykonywania prac przez w/w komisje skoro „dobry gospodarz” wie lepiej…

Z pewnością na sesji pojawią się wnioski mniejszości. Radni opozycji będą próbowali np. kolejny raz „zdjąć” pieniądze z biuletynu informacyjnego w roku wyborczym.
Do czego służy owo wątpliwej jakości wydawnictwo, mogliście przeczytać tutaj(LINK).
Zastanawiam się także czy radni koalicji wzorem lat ubiegłych, ponownie zdecydują się głosować przeciwko rozwiązaniom potrzebnym mieszkańcom lub nawet przeciwko pieniądzom na remonty ulic przy których mieszkają sami radni. Mieliśmy już takie przykłady rok temu (radna Marzena Florek, Teresa Wnuk czy choćby radny Bogusław Góral). Miłość do „wodza”? – rzecz niepojęta 😉
Szczegóły zeszłorocznych głosowań możecie zobaczyć tutaj(LINK).

Początek obrad 30 grudnia 2013 o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej przy Pl. Kościuszki 22. Tradycyjnie po sesji informację imienną o głosowaniach zobaczycie na moim blogu.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Najważniejsza sesja rady miasta!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.