Nie będzie „Mieszkania Plus” w Łęcznej!

W Świdniku latem 2021, do mieszkań wybudowanych w ramach programu „Mieszkanie Plus” wprowadzą się pierwsi lokatorzy. Budowa takich mieszkań rusza także w Lublinie. W Białej Podlaskiej mieszkańcy już otrzymali klucze.
W Łęcznej mimo szumnych zapowiedzi, takich mieszkań nie będzie – oznajmił Leszek Włodarski.

Mieszkanie Plus to rządowy program budowy nowych czynszówek na wynajem z możliwością ich wykupu na własność. To propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokal komunalny. W takiej sytuacji jest aż 40 proc. Polaków.

Łęczna pierwotnie przystąpiła do programu i wytypowała działkę na której miał stanąć blok w ramach programu. Ministerstwo ją zaakceptowało. Miasto rozwija się dynamicznie, a zainteresowanie budownictwem wielorodzinnym jest duże – mówił w 2019 roku Leszek Włodarski.

Minął rok. W tym czasie nowy blok zaczęła budować spółdzielnia Skarbek w Łęcznej (Co za przypadek :)). Mieszkania (mimo, że są jeszcze dziurą w ziemi) sprzedają się jak świeże bułeczki.
Tymczasem radni podczas jednej z ostatnich komisji finansów, usłyszeli od Leszka Włodarskiego, że w Łęcznej nie będzie programu Mieszkanie Plus, ponieważ zainteresowanie było zbyt małe.
Rozumiecie, w Świdniku jest zainteresowanie, w Białej Podlaskiej i nawet w Lublinie jest, tylko w Łęcznej nie ma. Nie wiem sam, może mieszkania były za tanie? 🙂

To nie wszystko. W trakcie debaty o stanie gminy podczas sesji 19.08.2020, w wypowiedzi o budownictwie wielomieszkaniowym, „skaczący Leszek” oznajmił, że „rozmawiamy z deweloperami”.

Zapytałem więc z jakimi deweloperami? Urząd odpowiedział, że nie wie. Ale ci „deweloperzy” pytają urząd, na jakich zasadach można zakupić tereny pod budownictwo mieszkaniowe. No ku…wa… trzymajcie mnie. Musiałbym się chyba nazywać Włodarski, żeby uwierzyć w takie banialuki. Który deweloper w Polsce nie wie, w jaki sposób kupuje się ziemię pod inwestycję?
Czujecie to? Taką historię mógł wymyślić tylko urzędnik łęczyńskiego ratusza. Poniżej odpowiedź ratusza (dla niedowiarków):

Jadąc dzisiaj autem usłyszałem w radio o nowej aplikacji/grze na smartfona. To symulator burmistrza. Gra polega na tym, że nic się nie robi. Jeśli coś zrobisz, przegrywasz.

PS. Jak to dobrze, że na kładkę za dwie bańki znaleźli się chętni…

Udostępnij ten wpis!

20 przemyślenia na temat „Nie będzie „Mieszkania Plus” w Łęcznej!

 1. Bartolu !
  Rok 2020 się kończy. Może tak dla przypomnienia byś wspomniał ile to już lat blog LLE 24 działa?
  Klika łęczyńska rozgoniona w 70% cieszę się, że wszystko to nagłaśniałeś, przekazywałeś mieszkańcom i myślę, że będziesz robił to konsekwentnie dalej w przyszłym roku.
  Oczywiście czytam wszystkie Twoje artykuły, podziwiam Cię za wytrwałość, bo nie jeden by to rzucił a Ty walczysz z łęczyńskim układem.
  Tylko mądrość mieszkańców może to zmienić, ale widzimy, że mieszkańcy tego nie potrzebują. Dlatego jako miasto i gmina jesteśmy zacofani w rozwoju. Nie sztuką jest kupić sobie fajną brykę, wyremontować chałupę, pojechać do galerii do Lublina i na tym kończyć udział w życiu społecznym.
  Jaki inwestor tu się odezwie, do kogo napisze pismo, do jakiego działu zadzwoni, jak z góry wie, że nic w tej gminie się nie dzieje?
  Szkoda czasu przedsiębiorcy.
  Szanowny Urzędniku ile czasu poświęciłeś w pracy na pomysły mogące usprawnić wizerunek Twojego miasteczka?
  Co w tym mieście powstało i jest twoim pomysłem? 🙂

 2. małek takie bzdury odpisujesz na komendę włodarskiego? dośmiertny sekretarzu ? Jak będzie zmiana władzy w tym kurwidołku to natychmiast nabędziesz prawa emerytalne co ? ale puki co to takich praw przy włodarskim nie warto nabywać nie…. ???????
  włodarski wiesz ile w Turowoli mieszkańcy płacili za fotowoltaikę? 2200- 3500 zł reszta pochodziła z dofinansowanie i wynosiła 85%, a co ty zrobiłeś dla mieszkańców miasta i gminy ???? a niech cię świnia powącha…….

 3. A ja jestem ciekawy, co władze gmin i powiatów (łęczyńskiego i parczewskiego) zrobiły oficjalnie przez ten rok w sprawie drogi wojewódzkiej 820, jakieś pisma, petycje i „lobbing” budżetowy na 2021r? I niech nie ściemniają że to wojewódzka i nie ich podwórko, gdyż ludzie czekają na tę inwestycję/
  Bartol można na Ciebie liczyć?

  1. Oczywiście, z chęcią opublikuje odpowiedzi na udipa, którego wystosujesz do wszystkich zainteresowanych organów (do wspomnianych przez Ciebie, dodałbym urzędy gmin w Ludwinie, w Łęcznej i w Sosnowicy). Mogę na Ciebie liczyć?

 4. Ministerstwo Rozwoju pracuje nad zwiększeniem dostępności mieszkań. Pomoc zostanie skierowana do tych, dla których cena stanowi istotną barierę w zakupie mieszkania – poinformowała Prawo.pl Anna Kornecka, podsekretarz stanu do spraw budownictwa w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

  1. Niech lepiej popracuje nad tym, żeby nam w mieście burmistrza zmienić. Na kogoś kto cokolwiek potrafi.

 5. To może podacie informację jakie było zainteresowanie mieszkaniem + w Łęcznej, myślę że takie informacje idzie uzyskać z urzędu, wtedy będzie czarno na białym, że faktycznie było, a nie wyszło.

  1. A gdzie można było się tym zainteresować? Gdzie jakieś ankiety czy kwestionariusze dla chętnych? A gdzie urząd podał warunki na jakich można był zapisać się na mieszkanie? Nic takiego nie widziałem – żadnych ogłoszeń nie kojarzę.

  2. Fanatyczny, daj spokój. Dobrze wiesz, że odjebali lipę. Tego nie da się wybronić. No chyba, że chcesz powiedzieć, że mieszkańcy Łęcznej wolą kupić mieszkanie od dewelopera niż mieszkanie w programie z plusem. Zadzwoń do skarbka to się przekonasz ile jest już sprzedanych j zarezerwowanych mieszkań. O ile jakieś jeszcze zostały.

 6. Puśćcie to do gazet lub do telewizji. Przecież to, co napisali w tym piśmie, to taki absurd, że ręce i cycki opadają. Niech się cała Polska pośmieje z tego, co ten urząd tworzy. To się w głowie nie mieści, że finansowani z kieszeni podatników urzędnicy mogą tworzyć takie odpowiedzi.

 7. Kiedy w tym mieście się coś uda? Nawet prostej dotacji nie potrafią załatwić. Nic tylko zaorać ten urząd miejski.

 8. Jak to możliwe że Łęczna ma tak nieudolnego gospodarza,kto gościa wybrał, wszystkie inwestycje mijają miasto, dramat.

 9. Zły niestety przykład, program mieszkanie plus to koszmarna ogólnopolska porażka i kompromitacja rządzącej partii. Nawet TVP nie potrafi tego wybronić.

  1. Ale w wielu miastach powstały mieszkania i zainteresowanie było duże. Oczywiście w Łęcznej się nie dało. No bo tyle by było roboty przy tym, a tak jest spokój.

 10. Zaczęło się od fuszerki na basenie, potem była wtopa z fotowoltaiką, i wreszcie brak dotacji na inwestycje. Teraz te mieszkania. Panie Włodarski, pora zejść ze sceny. Tu trzeba człowieka od ciężkiej pracy, a nie od przecinania wstęg.

 11. Bartol, trzeba podnosić standardy, czekamy na SKOK Z KŁADKI! kto podejmie wyzwanie? do basenu każdy potrafi

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.