Obniżka opłaty targowej i diet radnych. Jutro sesja!

Będzie gorąco! Tak można by sądzić, czytając „rozkład jazdy” jutrzejszej sesji rady miejskiej w Łęcznej. Wygląda na to (co z resztą zauważył radny Fijałkowski), że burmistrzowska koalicja zrozumiała swój błąd i sama przedstawiła projekt obniżki opłaty targowej, idący jeszcze dalej niż projekt opozycji. Nie sądzę zatem aby w tym wypadku uchwała nie przeszła jednogłośnie. W zasadzie już teraz mogę pogratulować kupcom determinacji. Opłacało się.

Warto przy tej okazji powtórzyć nagranie z ostatniej sesji. Popatrzcie jak zachowywali się rządzący.

Od wielu miesięcy słyszy się także o potrzebie obniżenia diet radnych. Mieliśmy już obniżkę w powiecie (o całe 80 złotych hihi 😉 ), teraz pora na radę miejską. Pod obrady wejdzie projekt „obywatelski” obniżki diet. Już sam fakt, że pomysłodawców reprezentuje były radny (obecnie pracownik miejskiej spółki – PGKiM) Leszek Kubiak daje mi dużo do myślenia. Projekt zakłada najmniejsze obniżki dla najwyższych stanowisk w radzie (15% obniżki) dla przewodniczącej (obecnie dieta wynosi ok. 2000 PLN) i aż 29% obniżki dla szeregowych radnych (obecnie ich dieta to 1260 PLN).

Nie zdziwiłbym się gdyby z którejś ze stron wypłynął wniosek obniżający diety po równo zarówno zarządowi jak i szeregowym radnym. Takie rozwiązanie byłoby znacznie bardziej sprawiedliwe.
O samym „obywatelskim projekcie” zamierzam jeszcze trochę napisać (jest tam sporo „smaczków” (od inicjatorów, przez zbierających podpisy, aż do samych podpisujących projekt) 😉 ) ale to już materiał na osobny artykuł.

Początek obrad już jutro (12 lutego br.), punktualnie o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej przy Pl. Kościuszki 22. Wstęp na sesję jest oczywiście wolny. Tradycyjnie po zakończeniu obrad, na wąsatym blogu ukażą się imienne głosowania.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Obniżka opłaty targowej i diet radnych. Jutro sesja!"

 1. mieszkanka pisze:

  Wstydzili by się nasi radni brać tak duże pieniądze .
  Kiedyś radni byli społecznikami ,a dziś biorą tyle co pracownica
  w sklepie ciężko pracuje 8 godzin .przecież biorą pobory w pracy
  a niektórzy całe renty lub emerytury.
  Co do opłat targowych , oczywiście że brali za dużo dlatego
  tak mało ich przyjeżdża .Ja się dziwiłam że za takie warunki
  i tak dużo płacą.

 2. zły pisze:

  Dlaczego nagle subiektywny blog nie pisze ze radni „opozycyjni” i reszta glosowala za odlozeniem wniosku na pozniej ? spychologia i odwlekanie z obu stron 🙂 wiec tak naprawde „opozycja” jest fikcją

 3. jupi a jej pisze:

  Kilka miesięcy do wyborów i …zrozumieli swój błąd? Nie sądzę. Żałosne to jest i już powolne włażenie w tyłek wyborcom. A włażcie mi, włażcie. Tyłek mam duży. U mnie i tak spaleni są. Żadnej klasy i dobrego smaku. M jak mdłości.

 4. rolnik pisze:

  taa jeszcze taxi po nich wysłać, mam swoje zdanie na co niektórych, a co z budynkami handlowymi po 2o zł za metr, sami budowaliśmy i po 20 zł za metr płacimy a tu daj i darmo, panie z choinki sie urwałeś?

  • pilnujmypolitykow pisze:

   Czy mógłbym się dowiedzieć czegoś więcej o opłatach 20zł/mkw za własnościowe (jak rozumiem) lokal? Przypominam, że opłata targowa to kawałek ziemi na oddalonym od centrum miasta terenie i nie może być ona wygórowana. Oddalonym od centrum w jaki byśmy sposób nawet tego centrum nie wyznaczali.

 5. Ferdynand K pisze:

  Kupców powinni zaprosić na sesję.

  • pilnujmypolitykow pisze:

   Przecież burmistrz powiedział na poprzedniej sesji, że nikt kupców do Łęcznej nie zaprasza 😉 Ale nie tak z nimi łatwo, było ich dziś więcej niż miesiąc temu. Tylko jakby „grzeczniej i ciszej” się zachowywali bo i uchwała po ich myśli była głosowana. To że się zgadzam z obniżką nikomu mówić nie muszą, ale muszę zwrócić uwagę na co innego. W Łęcznej da się coś zmienić! Ilu by nie było radnych na nie to jak użyjesz trochę argumentów i determinacji możesz coś zmienić drogi mieszkańcu. Idźmy drogą handlarzy z Pasternika!

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes