Obniżka opłaty targowej i diet radnych. Jutro sesja!

Będzie gorąco! Tak można by sądzić, czytając „rozkład jazdy” jutrzejszej sesji rady miejskiej w Łęcznej. Wygląda na to (co z resztą zauważył radny Fijałkowski), że burmistrzowska koalicja zrozumiała swój błąd i sama przedstawiła projekt obniżki opłaty targowej, idący jeszcze dalej niż projekt opozycji. Nie sądzę zatem aby w tym wypadku uchwała nie przeszła jednogłośnie. W zasadzie już teraz mogę pogratulować kupcom determinacji. Opłacało się.

Warto przy tej okazji powtórzyć nagranie z ostatniej sesji. Popatrzcie jak zachowywali się rządzący.

Od wielu miesięcy słyszy się także o potrzebie obniżenia diet radnych. Mieliśmy już obniżkę w powiecie (o całe 80 złotych hihi 😉 ), teraz pora na radę miejską. Pod obrady wejdzie projekt „obywatelski” obniżki diet. Już sam fakt, że pomysłodawców reprezentuje były radny (obecnie pracownik miejskiej spółki – PGKiM) Leszek Kubiak daje mi dużo do myślenia. Projekt zakłada najmniejsze obniżki dla najwyższych stanowisk w radzie (15% obniżki) dla przewodniczącej (obecnie dieta wynosi ok. 2000 PLN) i aż 29% obniżki dla szeregowych radnych (obecnie ich dieta to 1260 PLN).

Nie zdziwiłbym się gdyby z którejś ze stron wypłynął wniosek obniżający diety po równo zarówno zarządowi jak i szeregowym radnym. Takie rozwiązanie byłoby znacznie bardziej sprawiedliwe.
O samym „obywatelskim projekcie” zamierzam jeszcze trochę napisać (jest tam sporo „smaczków” (od inicjatorów, przez zbierających podpisy, aż do samych podpisujących projekt) 😉 ) ale to już materiał na osobny artykuł.

Początek obrad już jutro (12 lutego br.), punktualnie o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej przy Pl. Kościuszki 22. Wstęp na sesję jest oczywiście wolny. Tradycyjnie po zakończeniu obrad, na wąsatym blogu ukażą się imienne głosowania.

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Obniżka opłaty targowej i diet radnych. Jutro sesja!

 1. Wstydzili by się nasi radni brać tak duże pieniądze .
  Kiedyś radni byli społecznikami ,a dziś biorą tyle co pracownica
  w sklepie ciężko pracuje 8 godzin .przecież biorą pobory w pracy
  a niektórzy całe renty lub emerytury.
  Co do opłat targowych , oczywiście że brali za dużo dlatego
  tak mało ich przyjeżdża .Ja się dziwiłam że za takie warunki
  i tak dużo płacą.

 2. Dlaczego nagle subiektywny blog nie pisze ze radni „opozycyjni” i reszta glosowala za odlozeniem wniosku na pozniej ? spychologia i odwlekanie z obu stron 🙂 wiec tak naprawde „opozycja” jest fikcją

  1. Zobacz fejsbookowego walla, napisałem to już kilka godzin temu. Dłuższego wpisu spodziewaj się wieczorem.

 3. Kilka miesięcy do wyborów i …zrozumieli swój błąd? Nie sądzę. Żałosne to jest i już powolne włażenie w tyłek wyborcom. A włażcie mi, włażcie. Tyłek mam duży. U mnie i tak spaleni są. Żadnej klasy i dobrego smaku. M jak mdłości.

 4. taa jeszcze taxi po nich wysłać, mam swoje zdanie na co niektórych, a co z budynkami handlowymi po 2o zł za metr, sami budowaliśmy i po 20 zł za metr płacimy a tu daj i darmo, panie z choinki sie urwałeś?

  1. Czy mógłbym się dowiedzieć czegoś więcej o opłatach 20zł/mkw za własnościowe (jak rozumiem) lokal? Przypominam, że opłata targowa to kawałek ziemi na oddalonym od centrum miasta terenie i nie może być ona wygórowana. Oddalonym od centrum w jaki byśmy sposób nawet tego centrum nie wyznaczali.

  1. Przecież burmistrz powiedział na poprzedniej sesji, że nikt kupców do Łęcznej nie zaprasza 😉 Ale nie tak z nimi łatwo, było ich dziś więcej niż miesiąc temu. Tylko jakby „grzeczniej i ciszej” się zachowywali bo i uchwała po ich myśli była głosowana. To że się zgadzam z obniżką nikomu mówić nie muszą, ale muszę zwrócić uwagę na co innego. W Łęcznej da się coś zmienić! Ilu by nie było radnych na nie to jak użyjesz trochę argumentów i determinacji możesz coś zmienić drogi mieszkańcu. Idźmy drogą handlarzy z Pasternika!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.