Okradał pacjentów łęczyńskiego szpitala. Trafił do aresztu!

Pierwszy przypadek kradzieży na terenie powiatu łęczyńskiego policjanci odnotowali w listopadzie. Zgłaszający poinformował, że podczas odwiedzin ojca, na korytarzu szpitala w Łęcznej pozostawił kurtkę wraz z portfelem.

W pewnym momencie zaczęły mu przychodzić powiadomienia na telefon o próbie wypłaty pieniędzy z jego konta bankowego. Jak się okazało, z kieszeni kurtki pozostawionej przed szpitalną salą ktoś ukradł jego portfel, a następnie próbował przy użyciu karty bankomatowej wypłacić pieniądze w bankomacie. Sprawę natychmiast zgłosił łęczyńskim policjantom, którzy szybko wpadli na trop złodzieja.

Kryminalni z łęczyńskiej komendy przeanalizowali podobne sprawy kradzieży, do których dochodziło w szpitalach. W efekcie czego dowiedzieli się, że od lipca 2023 roku 48-latek miał na swoim koncie liczne kradzieże w placówkach zdrowotnych na terenie całego województwa lubelskiego. Mężczyzna odwiedzał szpitale, kręcił się po korytarzach, wchodził do sal i wykorzystując nieuwagę pacjentów i personelu kradł ich własność. Najczęściej plądrował pozostawione w szatniach czy korytarzach szpitala kurtki oraz odłożone do szafek torebki czy saszetki. Jego łupem zazwyczaj padały portfele z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami. Z kolei po nielegalnym wejściu w posiadanie kart bankomatowych wypłacał przy ich użyciu z bankomatów pieniądze.

Dzięki zdobytym podczas pracy policjantów dowodom w sumie 48-latek usłyszał 30 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań do systemów bankowych. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, ustalają inne osoby pokrzywdzone i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Decyzją sądu 48-letni mieszkaniec Lublina najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Udostępnij ten wpis!