Po interwencji czytelników Starosta unieważnia nabory! [Dokument]

W związku z brakiem telefonicznej informacji dla kandydatów, którzy przeszli do drugiego etapu naboru na stanowiska inspektora i podinspektora do spraw zamówień publicznych Starosta zdecydował się unieważnić oba postępowania rekrutacyjne.
W biuletynie starostwa pojawił się taki oto komunikat (LINK).

Po interwencji kilku czytelniczek wąsatego bloga(LINK) poprosiłem starostwo o:
– przesłanie pełnego protokołu z przeprowadzonego naboru.
– informację ilu kandydatów zgłosiło się do drugiego etapu naboru? (z informacji w Państwa BIP wynika, że miał on miejsce 04.05.2016)
– informację kto i kiedy telefonicznie powiadamiał kandydatów o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu naboru
– informację, czy w związku z kilkoma zgłoszeniami od kandydatów, którzy nie otrzymali informacji telefonicznej o konkursie, rozważają Państwo możliwość powtórzenia naboru lub przesłuchania osób, które nie pojawiły się na drugim etapie naboru?

Kilka godzin później, w biuletynie informacji publicznej tego urzędu pojawiła się poniższa informacja:


Jest więc szansa na to, by postępowanie rekrutacyjne na opisywane stanowiska zostało powtórzone, a wszyscy kandydaci mogli w pełni uczestniczyć w procesie naboru.

To jasny sygnał dla wszystkich mieszkańców aby kontrolowali procesy zatrudnienia w instytucjach publicznych. Brak reakcji oznacza przyzwolenie np. na zatrudnianie kolejnych żon lojalnych urzędników i wypłacanie im pensji z publicznych pieniędzy.
Gdyby nie odwaga czytelniczek, które napisały prośbę o interwencję z pewnością nie moglibyśmy liczyć na taki finał sprawy.
Pamiętaj – Reaguj, nie toleruj!

Udostępnij ten wpis!

24 przemyślenia na temat „Po interwencji czytelników Starosta unieważnia nabory! [Dokument]

 1. Brawo Pani Szostakiewicz, brawo Szanowna Komisjo!!! Już po tym jak sama złożyłam dokumenty, jeden z pracowników Starostwa powiedział mi, że to miejsce jest właśnie dla Pani Sz. W Łęcznej nie ma pracy dla zwykłych ludzi, jeśli nie ma się „wsparcia”.

  1. poproszę o skład komisji niech ludzie wiedza u kogo zalatwia sie sprawe

   1. Proszę bardzo:
    1. Przewodniczący- Pan Dariusz Kowalski
    2. Zastępca Przewodniczącego- Pan Kazimierz Radko
    3. Członek – Pani Grażyna Pasiak
    4. Członek- Pani Dominika Sacawa.

 2. już przy pierwszym podejściu było słychać nazwisko Pani, która teraz dostała posadkę podinspektora, szczyt bezczelności !!! takie wały w biały dzień !!!

 3. Uczestniczyłam we wczorajszej „szopce” na stanowisko podinspektora ds. zamówień publicznych. Okazało się że Szanowna Komisja nie zauważyła moich 4 punktów w teście, gdyby nie moja interwencja nie przeszłabym do kolejnego etapu. W sumie to żałuję straconego czasu.

 4. Otóż dzisiaj odbył się test na ww. stanowiska. Zanim ogłoszone zostaną wyniki, wstępnie obstawiam nazwisko Szostakiewicz. Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą, stanowisko na podinspektora jest z góry zarezerwowane dla tej oto Pani 🙂

 5. Mam wrażenie że urzędy wszelkiej maści biorą udział w programie
  „RODZINA NA SWOIM”

 6. jak długo te patologie będą tolerowane i akceptowane??? Złościcie się na taki stan rzeczy a przy wyborach …… jest jak jest. Taki urzędnik przejrzysty i transparentny powinien być skazany na wieczną banicję.

 7. Zrobiła się burza i starostwo rozgoniło chmury. Teraz nadejdzie tornado. … nie chce mi się wierzyć w czystość rekrutacji.

 8. Może warto wziąć pod lupę wszelkie łęczyńskie placówki,urzędy etc?Myślę,że przekrętów wyszłoby więcej,układzików,mafii 🙂

 9. Bez pociotów i łapówek ciężko o pracę w naszym mieście,jakby ruszyć dalej to wyszedłby nepotyzm w wielu instytucjach 😀

 10. BRAWO LLE24,
  PSL wam tego pewnie nigdy nie zapomni 🙂
  Czy w ramach hasła „PAMIĘTAJ – REAGUJ, NIE TOLERUJ” może coś Wam wiadomo o budowie społeczeństwa informacyjnego na Lubelszczyźnie etap III – jaki jest wkład miasta od początku istnienia tego projektu?

  1. Jeśli czytasz wąsatego bloga, to jest Ci wiadome, że brzydzę się PSLem i nigdy tego nie ukrywałem. Od wielu lat życzę mieszkańcom naszego kraju by pozbyli się tego wrzodu.
   Napisz mi proszę więcej na temat sprawy o której wspominasz w drugiej części komentarza. Jak rozumiem, chodzi o jakiś program ue realizowany w naszym powiecie?
   Możesz oczywiście napisać maila na redakcja@lle24.pl – tradycyjnie gwarantuję anonimowość.

 11. Skandal, skandalem pogania, a u Kuczyńskiego cisza. Nie ma co się dziwić, bo musiałby przypomnieć ludziom o swojej żonie. Niezależność po łęczyńsku właśnie tak wygląda.
  Cieszę się że znalazłam pracę poza łęczyńskimi urzędami. To istne gniazdo patologii.

 12. W tekscie Starosty nie znalazlem słowa przepraszam. Jak widac nie tylko Kosiarskia z tym problem 🙂

 13. Brawo Panie Starosto, dobrze, że czyta Pan LLE24 i reakcja Pańska w tym temacie była natychmiastowa.
  – Honor to ważna rzecz.
  Szkoda ,że Pański znajomy z miasta go nie miał, jak przeprowadzano nabór do Mops.

  Ps.
  Z resztą w obecnej sytuacji znajomego ###? znajomość tą warto by zweryfikować ;).

  1. Pamiętasz w jakiej atmosferze skandalu Kosiarski zatrudniał żonę Kuczyńskiego, Kubiaka albo ostatnio córkę dyrektorki z biblioteki?
   Można było zrobić jak w starostwie i mieć czyste sumienie? Można! Dla mnie Kosiarski to ani gospodarz, ani burmistrz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.