Potrąciła 7-letnią dziewczynkę!

Dzisiaj około godziny 7.30 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o potrąceniu dziecka w miejscowości Ostrówek w gminie Puchaczów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca pojazdem marki Peugeot potrąciła 7 – letnią dziewczynkę, która stojąc na poboczu drogi po prawej stronie, nagle weszła na jezdnię.

 Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Jak się okazało 47 – letnia mieszkanka gminy Milejów była trzeźwa.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego i apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że zarówno kierujący jak i pieszy powinien na drodze kierować zasadą ograniczonego zaufania. Przypominamy także, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Potrąciła 7-letnią dziewczynkę!

  1. 7 letnie dziecko z pewnością nie zna przepisów, a jak bywa z ich znajomością przez dorosłych kierowców wiemy ze statystyk KGP. Całe szczęście że potrącenia nie było na chodniku podczas cofania…

    Polecamy Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

    Pozdrawiamy stopchamleczna.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.