Przedwyborcza sesja rady miejskiej już dziś

Wygląda na to, że będzie to przedostatnia sesja rady miejskiej przed zakończeniem kadencji. Zerkając na „rozkład jazdy” dzisiejszego posiedzenia warto wspomnieć o kilku sprawach. Wygląda na to, że radni nie zajmą się likwidacją straży miejskiej. Warto zatem zapytać urzędasów, co dzieje się z tym wnioskiem.
Dziś także powinna zostać podjęta uchwała w sprawie utworzenia komunalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą Wirtualne Powiaty 3 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łęcznej. Dlaczego powinna? Otóż burmistrz mówiąc krótko ma w tej materii „opory”, trudno więc zakładać, że wąsata koalicja będzie „myślała” inaczej niż mentor.
Na koniec coś ciekawego. Okazuje się, że piętnowanie „świątecznego nastroju” w mieście Łęczna przyniosło skutek. Włodarz w ferworze przedwyborczej walki proponuje przekazanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na ozdoby świąteczne. Da się?
Jak zwykle kampania wyborcza działa cuda. Ten fakt pokazuje też, że władza jest tak zdesperowana, że gotowa jest „zrobić laskę” (R. Sikorski) byleby utrzymać się przy korycie. Nie tym razem! Mieszkańcy pamiętają co robiliście 4 lata. Panie Kosiarski, emerytura nadciąga wielkimi krokami 😉

Tradycyjnie po sesji, na blogu ukażą się informacje o jej przebiegu.

XLVII-a Sesja Rady Miejskiej w Łęcznej odbędzie się w sali posiedzeń Rady Miejskiej, Pl. Kościuszki 22. Początek obrad – godz. 12.00.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "Przedwyborcza sesja rady miejskiej już dziś"

 1. peka pisze:

  o czym świadczy że to jest w 100 % przedwyborcza sesja?
  -zazwyczaj sesje były w środę, a dziś mamy piątek..

  • Bartol pisze:

   mamy 3 tygodnie do wyborów 😉 To w jakich dniach i godzinach organizowane są sesję to temat na osobny wpis. Myślę że chodzi o to aby szary obywatel nie miał możliwości uczestniczenia w obradach. Na sali przesiadują głównie klakierzy (sołtysi) obecnej władzy. Jak trzeba biją brawo, jeśli trzeba „buczą” na hasło. Ot takie towarzystwo wzajemnej adoracji. 😉

   • rolnik pisze:

    sołtysi są wybierani w wyborach , ujmując sołtysom ujmujesz i potencjalnym wyborcom swojego „idola” 🙂

    • ABC pisze:

     Ludzie też wybrali radnych od burmistrza i jak myślisz czy ci ludzie chcieli ciągłych podwyżek i braku własnego zdania ze strony tych radnych?

    • Bartol pisze:

     Tym konkretnym sołtysom ujmuję jak najbardziej. Polecam Ci wizytę na sesji rady miejskiej, będziesz mógł przekonać się na własne oczy, cóż to za zacny element.

     • peka pisze:

      ta rada pokazuje że radny radnemu nierówny, także sołtysi zapewne też.. niestety Łęczna to bardzo często zbiorowisko biernych ludzi, co przekłada się na zaangażowanie w jaką kolwiek działalność.. a bierność i brak samodzielnego myślenia i brak własnego zdania, łatwo wykorzystać- sterując ludźmi jak marionetkami i dlatego mamy tak wielu w radzie co głosują jak burmistrz i jego ekipa chce

     • Bartol pisze:

      Trudno nie przyznać Ci racji ;(

 2. ABC pisze:

  To zdjęcie Matczuka jest najlepszym obrazem tej władzy. Siedzi rozwalony na fotelu i za nic nie odpowiada. Od czasu do czasu zagłosuje za podwyżką, a ludziom powie, że to nie on tylko organ kolegialno-kolektywny.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes