Radni Lepszej Łęcznej podsumowali obecną kadencję. Zobacz jakie inwestycje zostały zrealizowane!

Kończąca się kadencja to idealny czas na podsumowanie czterech lat pracy radnych. Z pewnością Wy także jesteście ciekawi jakie pomysły i inwestycje zainicjowane/zaproponowane przez Lepszą Łęczną, zostały zrealizowane. Było ich naprawdę sporo! Nie odkryję Ameryki jeśli napiszę, że Lepsza Łęczna to najbardziej aktywne ugrupowanie w radzie miejskiej. Radni tego klubu opracowali listę aktywności wykonanych podczas mijającej kadencji. Oto ona:

– Złożyliśmy kilka projektów uchwał dotyczących: ulg w opłatach za śmieci dla rodzin wielodzietnych, przyjęcia stanowiska w sprawie sytuacji wokół Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. czy nadania skwerowi imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego;
– Złożyliśmy ponad 30 interpelacji w najważniejszych dla miasta i gminy sprawach;
– Sporządziliśmy ponad 100 wniosków do budżetu Gminy Łęczna;
– Zadaliśmy setki zapytań podczas sesji rady miejskiej i jej komisji;
– Wraz z autorem bloga LLE24.pl sporządziliśmy dziesiątki zapytań w trybie dostępu do informacji publicznej;
– Współorganizowaliśmy Rodzinny Piknik na Podzamczu oraz konkurs ,,Biel i Czerwień – Barwy Niepodległości”;
– Przyjęliśmy od mieszkańców dziesiątki postulatów, wniosków i skarg i na ich podstawie przeprowadziliśmy setki interwencji w urzędzie miejskim i jednostkach podległych;
– Wydawaliśmy „Informatory radnych”, w których przekazywaliśmy informacje o naszych działaniach w Radzie Miejskiej oraz o sprawach, o których urzędowe łęczyńskie media nigdy nie będą miały odwagi napisać;
– Nasze numery telefonów i adresy e-mail są publicznie dostępne. Można zawsze się z nami skontaktować.
– Sprzeciwialiśmy się podwyżkom cen wody i ścieków oraz łęczyńskiej drożyźnie;
– Walczyliśmy o zwiększenie ilości miejsc parkingowych oraz o remonty dróg i ulic;
– Walczyliśmy o dodatkowe środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Łęczna;
– Walczyliśmy o pozostawienie liceum przy ul. Szkolnej oraz o nielikwidowanie szkół powiatowych, a także o utworzenie trzeciej szkoły podstawowej przy ul. Piłsudskiego;
– Walczyliśmy o dofinansowanie do instalacji solarnych dla mieszkańców;
– Radny Zbigniew Łagodziński pozyskał sponsorów, którzy ufundowali niepełnosprawnemu mieszkańcowi windę;
– Podjęliśmy próbę likwidacji Straży Miejskiej w Łęcznej (prawie 500 podpisów mieszkańców);
– Z naszych wniosków budżetowych zostały zrealizowane następujące inwestycje: remonty ulic i dróg (ul. Skarbka i ul. Spacerowa, ul. Cegielniana, łącznik pomiędzy ul. Obrońców Pokoju, a ul. Armii Krajowej, droga w Ciechankach Łęczyńskich, droga w Starej Wsi-Kolonii – remont odbywa się obecnie), remont parkingu przy cmentarzu rzymsko-katolickim na Os. Niepodległości, modernizacja Placu Powstań Narodowych z terenem zielonym na Os. Niepodległości, zwiększenie ilości miejsc parkingowych przy ul. Wierzbowej, dojście do szpitala od strony Os. Bobrowniki, przejście do Tesco, modernizacja placu zabaw na Os. Słonecznym, budowa chodnika przy ul. Polnej, montaż oświetlenia przy chodniku łączącym ul. Bogdanowicza z ul. Wyszyńskiego, rewitalizacja parku miejskiego w Podzamczu, rewitalizacja skateparku, nowe ścieżki rowerowe, rewitalizacja amfiteatru na Os. Samsonowicza.
– Demaskowaliśmy kłamstwa Kosiarskiego z kampanii wyborczej;
– Pokazywaliśmy nieprawidłowości, patologicznie zdarzenia i sytuację w Urzędzie Miejskim oraz w jednostkach podległych: kolesiostwo, nepotyzm, zatrudnianie znajomych, zlecanie zadań prywatnym firmom, których właścicielami są urzędnicy, złamanie przez burmistrza prawa zamówień publicznych;
– Dzięki nam został ujawniony rejestr umów, wyjazdów służbowych i delegacji w Urzędzie Miejskim oraz informacje o nagrodach przyznanych urzędnikom.

Robi wrażenie? Pomyślcie tylko, o ile ta lista byłaby dłuższa, gdyby Lepsza Łęczna miała większość w radzie.
Na temat wszystkich wymienionych aktywności powstały wpisy na blogu, więc jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, można skorzystać z wyszukiwarki lub zapytać o szczegóły w komentarzu.
W kolejnych wpisach dowiecie się jakie wnioski budżetowe (przesłane również przez Was) klub zgłosił w tym roku.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Radni Lepszej Łęcznej podsumowali obecną kadencję. Zobacz jakie inwestycje zostały zrealizowane!

 1. Witam. Proponuję napisać co osiągnęła obecna „WŁADZA” :

  1. Wykonanie obsadzenia stanowisk ludzi którym nie wyszło.
  2. Wypłacenia im wynagrodzeń za „pracę”
  3. Wypłacenie im premii za „Wzorową Pracę”
  4. Zapewne będzie jeszcze wypłacenie odpraw za pracę.
  5. Wykonanie odsadzeń stanowisk jeszcze przed wyborami i zabezpieczenie wynagrodzeń i późniejszych odpraw.
  6. Wykonanie inwestycji takich by robotę mieli swoi: Wygrali Swoi , Nadzorowali Swoi , Odbierali Swoi.
  7. Dbanie o ludzi i ich bezpieczeństwo : Nie robimy strzelnicy bo się wyborcy jeszcze postrzelą. A jak władza będzie chciała postrzelać to przecież do naszych dzielnych KPP na strzelnicę krytą.
  8. Dbanie o ludzi i ich zasobność portfeli : Podnieśmy ceny wody i śmieci , żeby pieniądze zostawiali w naszej Gminie (zawsze będzie na jakąś inwestycje może nowy wodociąg).
  9. Remont basenu i Szkoły , o sali gimnastycznej i zjeżdżalni nie wspominam (było na tym forum).
  10. Rewitalizacja Parku Podzamcze jak tam wspaniale tylko pójść z dziećmi, (nawet głupiej piaskownicy brak a miał być w plac zabaw) .
  11. Ulica wierzbowa „Po prostu Super”, (było na blogu).
  12. Co do ilości pracowników w UM nie wspominam, kiedyś poproszę Cię Bartolu lub Pana Mariusza, o drzewo „Gen-alogiczne” Synów, Córek, Bratanic, Siostrzenic, Chrześnic itd. i innych koligacji.
  13. Straż Miejska , Jej Rowery, Skutery, Monitoring – Odrazu Czuję Się Bezpieczniej . (ile to ona nas rocznie kosztuje bo zapomniałem? )
  14. O wycieczkach naszych dzielnych urzędników nie wspomnę.
  15. O sprzedaży, dzierżawie majątku gminnego, też nie .

  Koniec części pierwszej…

  1. Dzięki Ci dobry człowieku za tą wspaniałą listę 🙂
   Straż miejska kosztuje nas rocznie ponad 500 000 PLN!

 2. Chciałbym poruszyć temat niedokończonego chodnika wzdłuż parkanu cmentarnego za rozdzielnią elektryczną,również na tym odcinku brakuje oświetlenia.Zastanawiam co było powodem tej niedoróbki.To miejsce zostało jak widać dla smakoszy trunków,pełno tam butelek po wypitych napojach wysoko procentowych,a nocą strach tamtędy przechodzić,a może to celowo nasza władza zostawiła dla smakoszy napojów wysoko procentowych oraz innych celów.

 3. Chciałbym poruszyć temat niedokończonego chodnika wzdłuż parkanu cmentarnego za rozdzielnią elektryczną,również na tym odcinku brakuje oświetlenia.Zastanawiam co było powodem tej niedoróbki.to miejsce zostało jak widać dla smakoszy trunków,pełno tam butelek po wypitych napojach wysoko procentowych,a nocą strach tamtędy przechodzić,a może to celowo nasza władza zostawiła dla dla smakoszy napojów wysoko procentowych oraz innych celów.

 4. Jest coś czego niedopilnowano. Mam nadzieję, że nowy burmistrz wyciągnie konsekwencje. To , że nowa Wierzbowa jest spartolona, wie każdy oprócz obecnych wybrańców. Do nierownosci, studzienek, zieleniny, przystanku na ścieżce rowerowej, mijance chodnika ze ścieżką, zalewaniu drogi w czasie opadów czy braku pasów przy domkach należy dorzucić lampy. Oswietlają jezdnię ( brak ciągłości światła) oraz pole. Nie oswietlają chodnika ani ścieżki bo jakiś idiota ( może mnie pozwać) zastosował złe lampy albo inny imbecyl postawił za blisko jezdni. Ludzie… zmieńmy to.

 5. Brawo dla Bartola, bo dzięki blogowi LLE24 o wszystkim się dowiadujemy.
  Tak trzymać. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.