[Rejestr umów urzędu miejskiego] Stół bilardowy za publiczne pieniądze? Da się!

Minęło kilka miesięcy od kiedy zmotywowałem łęczyński urząd miejski do publikacji rejestru umów. Warto zaglądać do tego dokumentu, ponieważ dzięki niemu możecie sprawdzać, na co urzędnicy wydają nasze pieniądze.
W ten oto sposób dowiadujemy się, że Sołectwo Karolin (to od dziurawych dróg), zakupiło stół bilardowy wraz z osprzętem za kwotę 5 100 PLN.

Lektura dokumentu mówi także jak intratnym zajęciem dla urzędników jest praca dodatkowa związana z organizacją i przeprowadzeniem wyborów. Przyznawanie urzędnikom premii i nagród wydaje mi się w tej sytuacji zbędne.

Od początku roku urząd miejski w Łęcznej dofinansowywał także (kwotami 600 PLN/osoba) studia dla kilku swoich pracowników.

W czerwcu zapłaciliśmy także 2600 PLN za wykonanie wirtualnych spacerów składających się z panoram 360 miasta Łęczna, a w lipcu 6 495 PLN za zakup namiotu promocyjnego.

Zakup i montaż 30 grobów z komorami grobowymi podwójnymi w pionie z elementów prefabrykowanych, kosztował nas 61 500,00 PLN. Zlecenie zostało wykonane przez Usługowy „Zakład Remontowo-Budowlany Marian Kochański”

Spore kwoty na urzędowych zleceniach zarabia firma CONTI-TECH, wykonująca nadzory inwestorskie. Niestety pytania o nazwiska powiązane z tą firmą, przekraczają możliwości urzędu. Może zatem czytelnicy pomogą mi rozszyfrować, kto kryje się za ową działalnością?

Pełny rejestr umów znajdziecie pod tym adresem(LINK). Dajcie znać, jeśli znajdziecie w nim coś ciekawego.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

13 komentarzy do artykułu "[Rejestr umów urzędu miejskiego] Stół bilardowy za publiczne pieniądze? Da się!"

 1. Scot99 pisze:

  Bilard to sport jak każdy inny.

 2. agniesiaa90 pisze:

  Parafia św Barbary tak lubiana przez kochanego burmistrza na walkę z alkoholizmem dostała o połowę więcej niż inne parafie powiat łęczyński i tyle samo co MONAR.

  • Ferdynand K pisze:

   A pamiętacie baner wyborczy gospodarza na płocie kościoła, więc nie ma się co teraz dziwić.

  • emerytka pisze:

   A co mają wspólnego inne parafie powiatu łęczyńskiego z pieniędzmi jak to zostało napisane na „walką alkoholizmem” w naszej gminie? Trochę wiedzy i człowiek się gubi.

 3. razdwatrzy pisze:

  Właścicielem firmy CONTI-TECH jest pan Andrzej Szymak (http://www.money.pl/rejestr-firm/nip/712-20-42-701/kod-pocztowy/21-100/), pracownik UM w Łęcznej na stanowisku ds. inwestycji (IRG) (http://umleczna.bip.lubelskie.pl/?id=228).

  • Bartol pisze:

   Wielkie dzięki za tą informację. Kilkukrotnie otrzymywałem mailowo podobne informacje ale potrzebowałem potwierdzenia.
   Zostało mi zatem podsumować ile wypłaciliśmy panu urzędnikowi w tym roku oraz w latach ubiegłych.

   • kola pisze:

    Panowie i co teraz z tym zrobicie? Dlaczego to odbywało się w godzinach pracy (pewnie na 100%), książki wyjść itp.. Wypłata podwójna? Zobaczę co dalej poczynicie, chyba ze to Wasz człowiek …

    • Bartol pisze:

     Nie sądzisz chyba, że zapytałem, żeby nic z tym nie zrobić 😉 obserwuj proszę bloga, będziesz zadowolony.

  • Franz pisze:

   Swój swojemu za nasze.

  • rolnik pisze:

   to jak to dniówki tak płatne ?, czy to raz sie płaci ale tyle pieniedzy to za koparki, robote czy co ten robi że tyle mu dają ?

 4. rolnik pisze:

  siedze i nie wierze………

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes