Rogóźno: Policyjny pościg zakończony na płocie

W minioną niedzielę w godzinach porannych dyżurny łęczyńskiej komendy został poinformowany, że w okolicach miejscowości Rogóźno pojazdem marki renault porusza się nietrzeźwy kierujący. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego

szybko zlokalizował wskazany w zgłoszeniu samochód. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na widok radiowozu zaczął przyspieszać. Po kilkukilometrowym pościgu kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w skrzynkę energetyczną. Po uderzeniu kierujący wybiegł z samochodu i próbował pieszo uciec w pobliski las.

Mężczyzna został zatrzymany przez łęczyńskich funkcjonariuszy. W trakcie zdarzenia 25 letni mieszkaniec Lublina zachowywał się agresywnie i znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, w związku z czym została pobrania od niego krew. Nieodpowiedzialny kierowca został osadzony w policyjnym areszcie, wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!