S. Pawlak: Miasto zarabia na szpetnych plakatach?

Burmistrz zezwala na oklejanie ulicznych słupów przez firmy pożyczkowe? „Zatkało” mnie, gdy komendant Straży Miejskiej poinformowała, że… jest zgoda miasta na taką działalność. Przyklejone taśmą samoprzylepną, często zniszczone ogłoszenia, psują estetykę miasta.

Ta sprawa oburza wielu mieszkańców Łęcznej. Słupy uliczne zostały oklejone przez jedną z firm pożyczkowych. Większość miast, które wysoko cenią sobie estetykę zakazuje wywieszania plakatów oraz oklejania słupów czy przystanków autobusowych.

Napisałem w tej sprawie interpelację do burmistrza, ponieważ podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Zdrowia Pani Komendant Straży Miejskiej poinformowała mnie, że zgodę na oklejenie słupów tymi ogłoszeniami wydał… Urząd Miejski.


Czyżby Gmina miała interes finansowy w niszczeniu estetyki miejskiej przestrzeni? Poprosiłem o skan umowy z firmą, która oplakatowała słupy. Interesująca będzie też informacja ile kosztuje podatników oczyszczanie słupów ze szpecących plakatów.

Jakie świadectwo wydaje o sobie Gmina, która z jednej strony przeznacza mnóstwo środków na utrzymanie czystości, a z drugiej pozwala na obklejanie nawet stylizowanych latarni? Mamy piękne świąteczne iluminacje, a obok przyczepione taśmą samoprzylepną ogłoszenia na latarniach.


Dlatego domagam się od burmistrza natychmiastowego wycofania zgody na wywieszanie reklam/ogłoszeń na słupach oświetleniowych oraz zobligowanie firmy do usunięcia tych reklam. Od wywieszania reklam są słupy ogłoszeniowe, a nie latarnie uliczne. Niestety, mimo upływu wielu dni od mojej interwencji, ogłoszenia jak wisiały tak wiszą nadal.

Po raz kolejny…

Cały wpis znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „S. Pawlak: Miasto zarabia na szpetnych plakatach?

  1. Normalnie jaja Urząd wydał takie zezwolenie chyba że Urząd nieuleczalnie chory na głowę

  2. Ale jaj w tej Łęcznej nudy nie ma a urzędnicy to chyba kasę extra dostają za ta durnotę ..burmistrz to chyba dumny jest z tego jak wygląda miasto …syf kiła i mogiła i 5 m mułu na to ..

  3. Niech na te zardzewiałe słupy sobie naklejają, to nie będzie rdzy na nich widać.
    A co do oświetlenia, to niektóre nowo zawieszone świąteczne iluminacje wcale na słupach nie świecą, to na ch#j ich było wieszać panie urzędniku – sprawdzał pan prawidłowość wykonania usługi- wątpię?
    I znów Kichę dajecie, ale nagród byście chcieli co? 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.