S. Pawlak: Opłata targowa zostaje, ale nie wzrośnie

Coraz więcej gmin rezygnuje z pobierania opłaty targowej. Tą drogą poszła Warszawa, Lublin, a nawet Biłgoraj. Samorządy pomagają kupcom toczącym nierówną rywalizację z dyskontami i galeriami handlowymi. W Łęcznej opłata zostaje.

18 listopada Rada Miejska pochyli się nad propozycją uchwały ustalającej wysokość opłaty targowej w Łęcznej. W 2014 roku z tytułu tej daniny do kasy miasta wpłynęło ponad 97,6 tys. zł. Targowiska mamy dwa: przy ul. Braci Wójcickich i przy ul. Przemysłowej. Połowa tego, co inkasenci zbiorą na targowisku przy ul. Braci Wójcickich trafia do kasy PGKIM.

Pewne jest, że ewentualna rezygnacja z opłaty nie „przewróciłaby” budżetu Łęcznej. Do tego jednak potrzeba woli większości. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do burmistrza i jego koalicji.

Póki co, przygotowany przez burmistrza na listopadową sesję projekt uchwały zakłada, że opłata targowa nie wzrośnie. Za sprzedaż ze stołów za każdy rozpoczęty mb wynosi 5 zł. Poza stołem: do 4 mkw. – 15 zł, 4-10 mkw. – 20 zł, pow. 10 mkw. do 20 mkw. – 25 zł, a za każdy następny rozpoczęty 1 mkw. – 5 zł. Rolnicy płacą 8 zł za sprzedaż z ciągnika lub przyczepy.

Przypomnijmy. Pod koniec 2013 roku roku kupcy z Łęcznej zaprotestowali przeciwko drastycznej podwyżce opłaty (TUTAJ). Radni opozycji przygotowali swój projekt uchwały obniżającej stawki. Władze miasta musiały się ugiąć. I przygotowały projekt nawet korzystniejszy od opozycyjnego. Te stawki obowiązują do dziś.

Cały wpis znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "S. Pawlak: Opłata targowa zostaje, ale nie wzrośnie"

  1. ABC pisze:

    Same nie przeminęły. Doprowadzono do ich przeminięcia. Niech Kosiarski dalej wpuszcza do Łęcznej kolejne markety.

  2. obywatel pisze:

    Prywatny przedsiębiorca, został praktycznie zniszczony przez naszych miejscowych polityków.Zgadzam się z rolnikiem.

  3. rolnik pisze:

    ile płaci za grunt każdy market ? , ile płacicie za budynki ?, ile zapłaci za grunt nowy markiet w Łęcznej ? , ile płacimy na Pasterniku ? a Starym Mieście w Łęcznej ? ile płaci i za co ? Łęczyński Handlowiec któremu zlikwidowano parking przed sklepem pod „dozorem” ” sprawdzonej firmy „, tu jest klucz do zmian , dość wrogich zmian w mieście a igdzie są targi poniedziałkowe o końskich nie wspomnę ? przemineły jak przeminie liceum w Łęcznej

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes