S. Pawlak: Opłata targowa zostaje, ale nie wzrośnie

Coraz więcej gmin rezygnuje z pobierania opłaty targowej. Tą drogą poszła Warszawa, Lublin, a nawet Biłgoraj. Samorządy pomagają kupcom toczącym nierówną rywalizację z dyskontami i galeriami handlowymi. W Łęcznej opłata zostaje.

18 listopada Rada Miejska pochyli się nad propozycją uchwały ustalającej wysokość opłaty targowej w Łęcznej. W 2014 roku z tytułu tej daniny do kasy miasta wpłynęło ponad 97,6 tys. zł. Targowiska mamy dwa: przy ul. Braci Wójcickich i przy ul. Przemysłowej. Połowa tego, co inkasenci zbiorą na targowisku przy ul. Braci Wójcickich trafia do kasy PGKIM.

Pewne jest, że ewentualna rezygnacja z opłaty nie „przewróciłaby” budżetu Łęcznej. Do tego jednak potrzeba woli większości. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do burmistrza i jego koalicji.

Póki co, przygotowany przez burmistrza na listopadową sesję projekt uchwały zakłada, że opłata targowa nie wzrośnie. Za sprzedaż ze stołów za każdy rozpoczęty mb wynosi 5 zł. Poza stołem: do 4 mkw. – 15 zł, 4-10 mkw. – 20 zł, pow. 10 mkw. do 20 mkw. – 25 zł, a za każdy następny rozpoczęty 1 mkw. – 5 zł. Rolnicy płacą 8 zł za sprzedaż z ciągnika lub przyczepy.

Przypomnijmy. Pod koniec 2013 roku roku kupcy z Łęcznej zaprotestowali przeciwko drastycznej podwyżce opłaty (TUTAJ). Radni opozycji przygotowali swój projekt uchwały obniżającej stawki. Władze miasta musiały się ugiąć. I przygotowały projekt nawet korzystniejszy od opozycyjnego. Te stawki obowiązują do dziś.

Cały wpis znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „S. Pawlak: Opłata targowa zostaje, ale nie wzrośnie

  1. Same nie przeminęły. Doprowadzono do ich przeminięcia. Niech Kosiarski dalej wpuszcza do Łęcznej kolejne markety.

  2. Prywatny przedsiębiorca, został praktycznie zniszczony przez naszych miejscowych polityków.Zgadzam się z rolnikiem.

  3. ile płaci za grunt każdy market ? , ile płacicie za budynki ?, ile zapłaci za grunt nowy markiet w Łęcznej ? , ile płacimy na Pasterniku ? a Starym Mieście w Łęcznej ? ile płaci i za co ? Łęczyński Handlowiec któremu zlikwidowano parking przed sklepem pod „dozorem” ” sprawdzonej firmy „, tu jest klucz do zmian , dość wrogich zmian w mieście a igdzie są targi poniedziałkowe o końskich nie wspomnę ? przemineły jak przeminie liceum w Łęcznej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.