Śmieci kipią w altanach śmietnikowych. Kosiarski wprowadza odpowiedzialność zbiorową! [Audio]

Jeśli w poniedziałek rano, po wejściu do altany śmietnikowej okaże się, że ilość odpadów uniemożliwia dotarcie do kontenera, nie przerażajcie się. Tak powinno być! To nowa filozofia Kosiarskiego, w myśl której PGKiM nie będzie odbierał niesegregowanych śmieci. Miała być odpowiedzialność zbiorowa, no i jest!

Na wąsatą skrzynkę docierają już pierwsze zgłoszenia: „proszę się zainteresować, dlaczego nie są odbierane odpady z altan, w których aż kipi od śmieci. Podobno nie odbierają bo nie są posegregowane ale przecież to stanowi zagrożenie epidemią, zaraz będą szczury” – pisze czytelniczka.

Myślicie, że to niemożliwe? Że Kosiarski nie mógłby wpaść na taki „rewolucyjny” pomysł? Mógł! poniżej nagranie z ostatniej sesji:

Wygląda więc na to, że ktoś powinien naprostować naszego filozofa z Polnej. Tym razem będzie to wojewódzki inspektor ochrony środowiska. Myślę, że już po pierwszym mandacie, wódz pożegna komunistyczne myślenie o odpowiedzialności zbiorowej.

Przy okazji przypomnę Wam, jak wygląda obsługa segregowanych odpadów przez PGKiM na naszym wysypisku(LINK).
Myślicie, że coś się zmieniło po publikacji tych zdjęć? Zwolniono bogu ducha winnego pracownika wysypiska. Kierownictwu włos z głowy nie spadł. Po kilku tygodniach, wizytę na wysypisku złożyli radni. Oczywiście, proceder nadal trwał(LINK).
Może najpierw wypadałoby zadbać o to, żeby odpowiednio obsługiwać dostarczane odpady, a dopiero później szukać winy w mieszkańcach bloków?

Dajcie znać, jak wyglądają Wasze altany. Zdjęcia tradycyjnie wysyłajcie na wąsatą skrzynkę.

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „Śmieci kipią w altanach śmietnikowych. Kosiarski wprowadza odpowiedzialność zbiorową! [Audio]

 1. proszę zajrzeć do altan śmietnikowych spółdzielni mieszkaniowej Batory przy ul, Staszica 4 i Skarbka 1. porządek i segregacja, więc wszystko zależy po 1. od spółdzielni po 2. od ludzi

 2. U nas śmietnik otwarty, po świętach nie mogłam wejść, tak nasypane, ze tylko nasr… na środku kloszard rogniatal puszki, o co chodzi segreguje, płace , a tu syf,wszystko wypada z kontenerów, wiec nic dziwnego że jak rzucić gdziekolwiek to żadna różnica. Zamykać śmietnik, i niech zabierają punktualnie, bo oni pracują i zato biorą pieniądze, pan burmistrz tez, karteczkę dostałam, dodam ze plastik segreguje, nakretki, bio i plastiki myje przed wyrzuceniem,
  wiec niech sie orientuje wlodarz w temacie, bo jak nie jego kartkę można tez zsegregowac.

 3. I tak te wszystkie śmieci trafią do sortowanie w Starej Wsi i tam zostaną ponownie przesortowane

  1. Srali muchy będzie wiosna. Już kiedyś Bartol pokazał jak się na sortowni segreguje. Odnajdź sobie wpis. Szkoda naszej pracy. Szkoda naszych pieniędzy.

 4. Altanki śmietnikowe w SM Skarbek to duży problem dla mieszkańców tej spółdzielni.O segregacji możemy tylko pomarzyć. Nie dosyć, że PGKiM ładuje wszystko razem i wywozi/zdjęcia wysypiska same mówią za siebie jak wygląda segregacja w Łęcznej/ to nie są zamykane na klucz a są osoby ,które ciągle penetrują worki i kontenery / gdzie są ośrodki pomocy społecznej?/. Potem porozrywane worki lądują na ziemi albo z powrotem w kontenerach tyle że luzem. W takiej sytuacji pytam, czy jest sens wynosić śmieci w workach, nie mówiąc już o sensie segregacji, skoro i tak stworzą jedną wielką kupę. To jakaś paranoja, w Łęcznej nic się nie da, czy wspaniały Gospodarz nie może się dogadać ze SM dla naszego wspólnego dobra, jak postępować aby było lepiej, tylko spychologia i nikt nic nie robi.My chcemy aby w naszym otoczeniu było czysto, ładnie i pachnąco ale stwórzcie nam warunki by można było to osiągnąć a nie winić za wszystko mieszkańców. Myślę , że za czasów obecnego Gospodarza i zarządu Spółdzielni jest to niemożliwe a szkoda.

 5. Panie gospodarzu byś się wstydził i ty jesteś ten co się tytułuje prawdziwy gospodarz?. Będziesz miał Neapol ze śmieciami w Łęcznej.
  Tą zagrywką zafajdasz sobie całkowicie zbliżający się upadek twoich rządów.
  Może p. prezesowi z PGKiM trzeba dać jakąś nagrodę i potrzebna jest wam kasa?
  Jeszcze tylko 295 dni i miasto Łęczna powinna ci podziękować że się starałeś by mieszkańcom żyło się coraz lepiej i milej.
  Współczuję tylko pracownikom spółdzielni mieszkaniowych, dozorcom, bo to oni są odpowiedzialni za opiekę tych obiektów i porządek w około a ten syf niedługo będzie na zewnątrz.
  W takim przypadku dobrze by było nagłośnić temat w TV niech zobaczą jak jest w naszej Łęcznej. 😉

 6. Co z tego ,że segregujemy,kiedy komunalna przyjeżdża i ładuje wszystkie segregowane śmieci do jednej śmieciarki tj.papier,plastiki oraz szkło.
  Zastanawiam jaka jest to motywacja dla mieszkańców,by segregować?Zwracam ,również uwagę,że śmieci segregowane odbierane są tylko raz w tygodniu.

  1. Ale śmieciarka ma 3 przegrody w skrzyni ładunkowej. I te śmieci trafiają do oddzielnych przegród.

 7. Jak patrze na to wszystko to jestem szczęśliwy…

  Za 2 miesiące nie będę miał nic wspólnego z gminą łączna.

  1. a potem i tak komunalna pomiesza te śmieci. Widziałeś zdjęcia? Jak szukają jeleni to nie tutaj.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.