Spalarnia odpadów medycznych pod Łęczną? Mieszkańcy protestują i organizują spotkanie 07.05!

Od kilku tygodni w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o tym, że w Ludwinie (pow. łęczyński) powstanie spalarnia odpadów medycznych. Mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni faktem, że decyzje w tak ważnej sprawie są podejmowane za plecami lokalnej społeczności. W tym celu w najbliższy piątek 07.05 o godzinie 17:30 w planowane jest spotkanie informacyjne z wójtem Gminy Ludwin.

W związku z tym, że gmina choćby na swojej stronie nie informuje o jakichkolwiek szczegółach dotyczących realizacji takiej inwestycji, mieszkańcy biorą sprawy we własne ręce. Sołtysi z okolicznych miejscowości złożyli wczoraj kilkaset podpisów przeciwko budowie spalarni. Zebrano je w zaledwie dwa dni.

Pojawiła się także strona zrzeszająca przeciwników inwestycji (LINK) oraz petycja(LINK) w sprawie zablokowania budowy spalarni, która można podpisać (dotychczas zrobiło to ok. 230 osób). W informacji załączonej do petycji czytamy:

„Odwiedzasz Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie latem? Kąpałeś się w Krasnym, Rogóźnie, Piasecznie, Zagłęboczu albo łowisz ryby na Krzczeniu? Dzięki prężnie działającemu Wójtowi Gminy Ludwin możesz zacząć planować wypoczynek w innym miejscu. W środku turystycznych terenów planuje wspólnie z tajemniczymi inwestorami budowę wielkiej, wojewódzkiej spalarni odpadów medycznych. Po cichu już poprawił drogi w okolicy żeby mogły mogły na nie wjechać tiry, zakupione zostały działki za kwoty podobno rzędu 400 tys. PLN za 2ha (!!!) bez wiedzy i konsultacji z mieszkańcami.”

Dodatkowo w najbliższy piątek 07.05, o godz. 17:30 w świetlicy w miejscowości Dratów Kolonia, na tyłach sklepu GS nr 19 odbędzie się spotkanie informacyjne. Dla ułatwienia wklejam pinezkę do nawigacji https://goo.gl/maps/T7Fu72RvSYEag9ha7

Aby ta informacja dotarła do jak największej liczy mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Spalarnia odpadów medycznych pod Łęczną? Mieszkańcy protestują i organizują spotkanie 07.05!"

 1. Gabi pisze:

  Czy słyszeliście że w Ludwinie ma powstać stacja kasacji samochodów gdzieś za nową biblioteką? bo jak tak to brama pojezierza zagrożona 🙂

 2. Gośka pisze:

  A spółka zarządzająca niedoszła spalarnia odpadów medycznych powoli się tworzy.Wójt Chabros szykuje sobie stołek po skończeniu kadencji ?

 3. Handlarz pisze:

  To książkowy przykład jak można zniszczyć atrakcyjny rejon. Najpierw droga nad jeziora to istny kubeł, tir za tirem ze słomą a teraz spalarnia. Brawo

 4. Mieszkanka pisze:

  Trzeba to nagłośnić. Ja tu mieszkam i dopiero dziś się dowiedziałam o tej spalarni

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes