[Spiczyn] Amunicja w ogródku!

Wczoraj  mieszkanka gminy Spiczyn poinformowała łęczyńskiego dyżurnego o nietypowym znalezisku, na które napotkała podczas wykopywania krzewów na terenie swojej posesji. Kobieta kopiąc dół w ziemi natrafiła na coś metalowego. Po przyjaźnieniu się bliżej okazało się, że jest to amunicja pochodząca najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Przybyli na miejsce policjanci ujawnili 226 sztuk amunicji oraz zbitek naboi z ziemią o średnicy 15 centymetrów. Znalezione pociski zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy celem ich dalszej neutralizacji.

Policjanci przypominają, że wszelkie pozostałości z czasów wojny mogą okazać się niebezpieczne. W przypadku odnalezienia tego rodzaju przedmiotów należy zgłosić ten fakt odpowiednim służbom. Absolutnie nie należy ich samodzielnie przenosić ani neutralizować, zaś teren gdzie zostały znalezione odpowiednio zabezpieczyć.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes