[Spotkanie] Fundacja Wolności o prawach obywatelskich w Łęcznej!

Dzisiaj będzie o czymś z „mojego ogródka”. Otóż w poniedziałek 6 listopada o godz. 16 w Centrum Kultury przy ul. Obrońców Pokoju w Łęcznej rozpocznie się spotkanie nt. praw obywatelskich.
Typowe biura porad prawnych zajmują się osobistymi przypadkami, głównie poradami z zakresu spraw konsumenckich i prawa pracy oraz karnego. Prowadzone przez Fundację Wolności mobilne biuro zajmuje się sprawami w interesie społecznym dotyczącymi przejrzystości działania organów władzy lokalnej, przeciwdziałania korupcji i konfliktowi interesów, nieprawidłowości i działań niezgodnych z prawem w sektorze publicznym.

W ostatnim roku udało nam się wyegzekwować informacje nt. wynagrodzeń członków zarządu państwowej spółki PGE Dystrybucja SA, zestawienia wydatków ze służbowych kart urzędników czy doprowadzić do zgodnego z prawem działania komisji rewizyjnej w gminie Sitno- wyjaśnia Krzysztof Jakubowski z Fundacji Wolności.

Uwaga! Nie pomagamy w prywatnych sprawach, np. w sytuacji, gdy urząd nie wypłaca należnych Ci pieniędzy albo niesłusznie nakazał rozbiórkę garażu.

Szczegóły i potwierdzenie udziału na stronie www.fundacjawolnosci.org

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Jawny Lublin 2017”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

PS. Nie wiem jak Wy ale w takim warsztacie obowiązkowo powinni wziąć udział łęczyńscy hamulcowi jawności finansów publicznych – Teodor Kosiarski i Krzysztof Bojarski. (Tak, tak sprawa ujawnienia umów szpitala cały czas jest w toku)

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „[Spotkanie] Fundacja Wolności o prawach obywatelskich w Łęcznej!

    1. To bardzo dobry sygnał 🙂 Przynajmniej symulują chęć uczestniczenia w procesie jawności w administracji publicznej. To już coś Tym bardziej, że osobiście wskazałem te dwie „instytucje” jako nośniki informacji o tym wydarzeniu. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.