Sprzedawał garnitur, stracił 10 000 PLN

Do łęczyńskich policjantów zgłosił się 44-letni mieszkaniec powiatu łeczyńskiego. Poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszusta.

Oświadczył, że jego syn wystawił na serwisie OLX do sprzedaży garnitur. Następnie od osoby zainteresowanej zakupem za pośrednictwem maila otrzymał wiadomość, że przedmiot został zakupiony, aby potwierdzić sprzedaż i otrzymać pieniądze należy wejść w załączony link. Mężczyzna kliknął w link i wpisał dane do logowania do bankowości elektronicznej. Następnie w systemie pojawił się błąd i informacja, że skontaktuje się z nim pracownik banku.

Po chwili skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika banku. Poinformował, że doszło do włamania na jego konto bankowe i czterech prób wypłaty pieniędzy. Polecił wygenerowanie czterech kodów blik aby zablokować każdą z tych transakcji. Mężczyzna podał kody blik na łączną kwotę 9.900 złotych. Tym sposobem zamiast zarobić, stracił pieniądze.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Nigdy nie przekazujmy kodów Blik nieznajomym. Podczas sprzedaży towarów nie korzystajmy z przesłanych linków! Wszelką korespondencję prowadźmy jedynie za pośrednictwem danej platformy.

Udostępnij ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.