Urząd miejski szuka nowego kierownika MOPS

Na początku września pisałem o tym, że chwilę po ujawnieniu informacji o zatrudnieniu żony rzecznika urzędu miejskiego w MOPS, ze stanowiska zrezygnował kierownik tej jednostki(LINK).
Jak wynika z BIP’u, urząd miejski szuka następcy. Tą informację znajdziemy w biuletynach obu jednostek. Zarówno urzędu miejskiego jak i MOPSu.
Dlaczego wcześniejsza rekrutacja nie była prowadzona w taki sam sposób, możecie odpowiedzieć sobie sami.

Pośród niewielu wymagań stawianych przed kandydatami na stanowisko kierownika MOPS jest jeden dość ważny punkt. To doświadczenie zawodowe w zakresie obowiązków i zadań realizowanych na stanowisku, którego nabór dotyczy. W tej sytuacji moim faworytem jest obecny p.o. Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Bożenna Rybak” (LINK)

Dodam tylko (być może dla kogoś będzie to informacja pomocna), że w procesie zatrudniania żony rzecznika nie brała udziału p. kierownik, która odeszła na emeryturę (przebywała już w tym czasie na zwolnieniu), a właśnie wspomniana wyżej p.o. kierownika.

Macie jakieś swoje typy? Piszcie w komentarzach.

PS. Mam nadzieję, że już w listopadzie będę mógł opublikować wyniki sprawdzania poprzedniego konkursu.

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „Urząd miejski szuka nowego kierownika MOPS

 1. Widzę że sprzeczacie się o 2 punk wymagań dodatkowych konkursu, myślę że wszystkie te punkty wymagań dodatkowych spełnia obecna Pełniąca Obowiązki Kierownika, zresztą to będzie uznaniowo oceniane przez komisję. Lepiej odpowiedzcie mi na pytania dlaczego dla urzędu, wymagania niezbędne, ważniejsze jest to aby przyszły kierownik miał 10 lat stażu pracy, a nie pożądane przynajmniej minimalne magisterskie wykształcenie? Do konkursu mogą przystąpić osoby ze zwykłym trzyletnim licencjatem?

  1. Umówmy się (jeśli z urzędnikiem w ogóle można się umówić). LLE24 to nie jest portal, tylko BLOG. Nie ma tutaj żadnego redaktora naczelnego, redakcji, a powoływanie się na sztukę dziennikarską jest już poniżej krytyki (ale akurat w Państwa przypadku się nie dziwię). Tak więc dopóki Sąd nie zdecyduje o konieczności rejestracji tytułu prasowego, proszę o uszanowanie woli autora bloga. Prostować myśli możecie Państwo obecnie na Białorusi lub w Korei Płn. (Do wyboru)

   PS. Gdyby jednak zdarzyło się tak (w co oczywiście wątpię 😉 ), że Sąd uzna, że rejestracja tytułu jest konieczna, wszystkie Państwa sprostowania zostaną opublikowane.

   1. Jak LLE24 nie ma redakcji skoro mail kontaktowy nazywa się redakcja@lle24.pl? Pan Burmistrz takie rzeczy zauważa. To człowiek dużo bardziej doświadczony i zorganizowany od Bartola. Nie może być tak, że w mieście, w którym Pan Burmistrz ustala reguły jak Bartol, wraz ze swoją grupą narzekaczy będzie mówił jak ma być. Dlatego Pan Burmistrz będzie prostował wszystkie informacje, które niekorzystnie będą przedstawiały Urząd i to wszystko co on robi.

 2. Podzielam zdanie antyTeo. Po prostu Czepiasz się . Kto Ci powiedział że zapis dotyczy stanowiska Kierownika MOPS W Łęcznej?
  Wg mnie zapis dotyczy wszystkich kandydatów którzy pełnili funkcje kierownicze w jednostkach MOPS gdziekolwiek ( np. Cyców, Puchaczów, Warszawa Poznań ).
  Tak to interpretuję.
  Natomiast co do osoby Pani Rybak, Możesz mieć rację.
  Uważam że Byłaby bardzo dobrym kierownikiem MOPS w Łęcznej.
  Ale…pożyjemy…zobaczymy…

  1. Myślę, że taki zapis jest mocno dyskusyjny. „2. Doświadczenie zawodowe w zakresie obowiązków i zadań realizowanych na stanowisku, którego nabór dotyczy.”
   Ważne jest ostatnie kilka słów „na stanowisku, którego nabór dotyczy” nabór nie dotyczy mopsu w Cycowie czy w Poznaniu. W tytule mamy to jasno określone „Nabór na stanowisko Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy w Łęcznej”. Moim zdaniem taki zapis mocno zawęża listę potencjalnych kandydatów.

 3. Wiesz co ? Przesadzasz, żeby zostać np specjalista ds. marketingu (gdziekolwiek) potrzebne jest doświadczenie. Przypominam, że jest to stanowisko kierownicze wiec, wg mnie kluczowe jest posiadanie takowych kwalifikacji. Jak wyobrażasz sobie osobe po studiach na tym stanowisku, która nie ma zielonego pojecia o zarządzaniu jednostka. Czy Pani Rybak czy Pani Nowak – wg mnie nie istotne. Ale czepianie się zapisu o doświadczeniu to tak jakby wymagać od lekarza praktyki …. !

  1. Według mnie punkty mówiące o doświadczeniu to te:
   2. Wykształcenie wyższe, minimum 10 letni staż pracy, w tym co najmniej 3 letni staż pracy w pomocy społecznej.
   3. Specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej.
   I ich się nie „czepiam”. Natomiast punkt:

   2. Doświadczenie zawodowe w zakresie obowiązków i zadań realizowanych na stanowisku, którego nabór dotyczy.
   To według mnie już dokładny opis przyszłego, konkretnego kandydata. Jak myślisz ilu pracowników łęczyńskiego MOPS spełnia powyższy warunek?

   1. Ale kto powiedział że kierownikiem MOPS musi zostać osoba, która w nim w tej chwili pracuje ? Pomyślałeś o osobach np migrujących ? Chciałbym, żeby przyszła tu osoba z zewnątrz

     1. To i ja się przyłącze. Też bym chciał osoby z zewnątrz. Ale cudów nie ma. Nie w Łęcznej i nie za tej władzy.

    1. Nie rozumiem dlaczego zaraz ma być jakiś emigrant z zewnątrz, mi też może się nie podobać obecna p.o., ale czy w gminie Łęczna nie ma mądrych ludzi tylko zaraz musimy barć kogoś np. z lublina ciekawe czy w Lublinie czy innej gminie tak chętnie biorą z Łęcznej ludzi do pracy w urzędach. Trochę lokalnego patriotyzmu. Chyba że na tym forum są sami zamiejscowi i pouczają nas 'łęczyniaków’ kogo mamy i gdzie zatrudniać a kogo nie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.