Uwierzyła w reklamę na Facebooku. Straciła kilkaset tysięcy!

Wczoraj do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 67 letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego, która padła ofiarą oszustów i straciła ponad 260 tysięcy złotych.

Kobieta oświadczyła, że w połowie stycznia na portalu społecznościowym Facebook znalazła reklamę. Wynikało z niej, że popularny prezenter telewizyjny znacznie wzbogacił się dzięki inwestycjom ogłaszającej się firmy. Reklama ta zawierała formularz kontaktowy. Wystarczyło dokonać wpłaty tysiąca złotych aby móc zarabiać na inwestycjach.

Kiedy przelała wskazaną kwotę skontaktował się z nią telefonicznie mężczyzna podający się za przedstawiciela instytucji zajmującej się rzekomo inwestycjami. Kobieta zainstalowała na swoim telefonie i laptopie aplikację AnyDesk służącą do przejęcia kontroli nad urządzeniami. Wówczas z rachunku 67  latki wychodziły przelewy, zostały zlikwidowane lokaty oraz na jej dane został zaciągnięty kredyt. W rezultacie kobieta zamiast zarobić straciła ponad 260 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zgłoszenia i apelują o ostrożność i rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku. Jeżeli ktoś nam proponuje instalowanie aplikacji AnyDesk możemy być pewni, że to oszustwo! Pamiętajmy jest to aplikacja umożliwiająca zdalny dostęp do naszego urządzenia na którym jest zainstalowana.

Udostępnij ten wpis!