W Łęcznej będzie drożej niż w Warszawie! Podwyżka opłat za wodę i ścieki [Dokument]

Radni Lepszej Łęcznej mieli rację! Za ukrywaniem dokumentów z PGKiM czaiła się podwyżka opłat(LINK). Od lipca za ścieki w Łęcznej zapłacimy drożej niż w Warszawie. Komunalna, której właścicielem jest burmistrz, zaproponowała wzrost opłat o UWAGA! ok. 9% (nowa stawka to 7,34 PLN). Woda również zdrożeje. Nowa stawka to w tym wypadku 3,27 PLN (wzrost o 1%). A co? Stać „nas”! 😉 (W Lublinie też jest i będzie taniej)
Jak to szło?? Doświadczenie, rozwaga i efekty?? No przyznam, że efekt jest murowany 😉

Oficjalnymi argumentami, które według władzy przemawiają za podwyżkami są bliżej nieokreślone dane księgowe. Prezes PGKiM wspomina o stracie, którą przedsiębiorstwo miało przynieść. „Ścieki płynące pod górę” też wracają na tapetę. Mówiąc krótko, tego bełkotu nie da się czytać.
Co ciekawe, nadal nie wiemy jaki jest zakres obowiązków byłego radnego Leszka Kubiaka, który dziwnym trafem znalazł zatrudnienie w komunalnej(LINK). O wyniku ekonomicznym nowej stacji paliw również nic nie wiadomo. Z BIP’u wynika również, że ostatni przetarg na tankowanie pojazdów PGKiMu(LINK) utknął w martwym punkcie. Postępowanie przetargowe kontrolują obecnie NIK i UZP.

Urzędowa strona informuje, że „projekt uchwał w sprawie zatwierdzenia taryf będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej na sesji w dniu 3 czerwca.” Włodarz nie wspomina jednak (pewnie zapomniał), że głosowanie radnych niczego tu nie zmieni (w zasadzie jest zbędne). Wszystko jedno czy zagłosują za, czy przeciw. Nowe taryfy i tak wejdą w życie 1 lipca 2015.

Każdy kolejny dzień przynosi kolejny dowód na to, że Kosiarski pozostał sobą. Mieszkańcu! Jak długo jeszcze będziesz dawał się doić? Stać Cię na to?

W dniu dzisiejszym klub radnych Lepsza Łęczna, złożył interpelację w której wzywa burmistrza do niepodnoszenia opłat za wodę i ścieki. Poniżej pełna treść dokumentu:

PS. Zależne od urzędu pseudo-portale podają, że ceny wody w Łęcznej są „średnie”. Nie piszą tylko, że porównują obecną jeszcze cenę (przed podwyżką) z miastami w których obowiązują już nowe taryfy (na 2015 rok). To manipulacja, nie dajcie się oszukać wazeliniarzom z łęczyńskiego urzędu 😉

*obecna stawka za ścieki w Warszawie to 6,93 PLN

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „W Łęcznej będzie drożej niż w Warszawie! Podwyżka opłat za wodę i ścieki [Dokument]

 1. To że podwyżka ustalona to jeszcze nic. Zobaczymy jak zagłosują radni.Czy chociaż teoretycznie będą za mieszkańcami? Swoją drogą szukałem ostatnio programów wyborczych radnych naszej gminy i niestety nigdzie ich nie ma. Oczywiście chodzi mi o koalicję. Jeżeli masz Bartolu zarchiwizowane obietnice radnych koalicji, to może wrzuć je na stronę i wszyscy na bieżąco będą mogli rozliczać radnych z danych obietnic 🙂

  1. Pewnie zagłosują przeciwko podwyżkom bo to nie będzie miało znaczenia. Gdyby miało zagłosowaliby Za. Oni zrobią wszystko co Pan im każe bo są powiązani różnymi zależnościami.

  2. Mam oczywiscie te programy 🙂 za kilka dni w skrzynkach pojawi sie informator w ktorym powstaje specjalna rubryka pt. Obnazamy wyborcze klamstwa Kosiarskiego 🙂

 2. Od kilku lat Łęczna przodowała w cenach za scieki za wodę za m2 mieszkań .Życie w łęcznej jest strasznie drogie i chyba taniej nie bedzie no chyba że stanie sie jakiś CUD …

 3. A nie napisaliście tak jak konkurencyjne portale, że to Kosiarski jest obrońcą naszych pieniędzy i tylko dzięki niemu podwyżka będzie tylko o 9%. Przecież mogli podnieść o 30 albo 40. Teraz wynegocjuje jak najniższą podwyżkę śmieci żeby zostawało jeszcze więcej i może jakieś nagrody dla pracowników UM i firm zaprzyjaźnionych.

  1. Przepraszam, zapomniałem 😉
   Poza tym, czy znasz kogoś, kto jest na tyle ułomny(pomijając wazeliniarza z urzędu), żeby uwierzyć w to, że Kosiarski, który jest właścicielem PGKiMu, nie wiedział jakie stawki zostaną zaproponowane? 😉

 4. Kliknij linka a jeszcze raz popatrzysz na twarz o szyderczym uśmiechu. 🙁 🙂

 5. Ktoś musi zapłacić za zamieszanie z zaworami w studzienkach.Ryzy papieru, praca urzędnika zajmującego się pisaniem zawiadomień a później przeprosinami za całe zamieszanie i dopisek,że dzięki burmistrzowi nasze gospodarstwa nie „wzbogaciły” o dodatkowy wydatek

 6. Łęczyńskie urzędniki nawet przeczytać poprawnie nie umieją. Łęczna jest na 424 miejscu, a nie na 426! Zrzućmy się na taczki dla tych dwóch myślicieli!

 7. Ale zaraz zaraz Kosiarski nie obiecywał obniżek ani pozostawienia cen na starym poziomie, wiec jesli wygral wybory ludzie spodziewali sie tego i widocznie jest im z tym dobrze bo lubia przeplacac.

  1. A co obchodzi zwykłego ryla podwyżka o kilka zł? Oni na kosiarza zagłosowali i mają takie podwyżki w głębokim poważaniu. A jak ktoś nie pracuje w LW? To już jego kłopot. Oto problem Łęcznej – ogromne rozwarstwienie społeczne gdzie jedną połowę mieszkańców stać na wszystko a drugą na nic.
   Pozdrawiam

 8. PZPR przewodnia siła narodu, do której należała część łęczyńskiej elyty doił Polaków z ich pieniędzy do wspólnej sakwy. Czasy się zmieniły, ale postkomuna została z jej przyzwyczajeniami do wyciągania czerwonych łap po cudze.

 9. I co nie jest wam łyso co niektórym że zaglosowaliscie na Kosiarskiego? Niestety podwyżki dotyczą wszystkich. Dojenie mieszkańca trwa i to teraz bo do wyborów dadaleko.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.