Włodarski nie otrzymał wotum zaufania za 2019. Ratusz ukrywa tę informację i kasuje nieprzychylne komentarze!

Leszek Włodarski otrzymał absolutorium – tylko tyle mieszkacy Łęcznej dowiedzą się z oficjalnych urzędowych serwisów. Nie dowiemy się, że po debacie nad raportem o stanie gminy, burmistrz Łęcznej nie otrzymał wotum zaufania. Jesli sytuacja powtórzy się za rok, możliwe będzie referendum w celu odwołania włodarza ze stanowiska.

Totalna dezorientacja i panika – to uczucia, które z pewnością towarzyszą najwyższym rangą urzędnikom z łęczyńskiego ratusza. Dzisiaj odbyła się najważniejsza sesja w roku. Sesja na której burmistrz poddaje pod ocenę raport o stanie gminy za miniony rok.

Główne zarzuty radnych do opublikowanego raportu, to brak wizji rozwoju, wodolejstwo, brak danych, kopiowanie informacji z raportu za 2018 rok. O szczegółach możecie posłuchać w poniższym materiale:

Generalnie debata toczyła się nad „burmistrzowską” wizją rozwoju Łęcznej, a raczej jej braku. Mówiąc krótko, przygotowany przez urzędników raport został znokautowany i zmiażdzony przez radnych. Po pytaniach o wizję rozwoju, Włodarski zaczął chwalić sie inwestycjami pt. Park Podzamcze. W kwestii rozwoju turystyki możemy natomiast przeczyać m.in. o budowie 52 metrowej ( TAK, pięćdziesiąciodwu metrowej) ścieżki rowerowej.

Finał? Podczas głosowania nad podjęciem uchwały w sprawie rozpatrzenia raportu o stanie gminy i udzielenia wotum zaufania dla Burmistrza Łęcznej 9 radnych było ZA, 4 było PRZECIW, a 3 wstrzymało się od głosu(LINK).
Żeby otrzymać wotum zaufania Włodarski potrzebował min. 11 głosów za, zabrakło więc dwóch głosów.
Przypomnę tylko, że w analogicznym głosowaniu w 2019 roku, włodarz uzyskał 18 głosów ZA. To musiało zaboleć.

Skąd taka pewność? Otóż ratusz postanowił poinformować społeczność jedynie o wygranym głosowaniu dot. absolutorium. Komentarze, dotyczące przegranego głosowania nad wotum zaufania zostały (bezprawnie) usunięte. Jak widzicie, z pięciu napisanych komentarzy, widoczne są jedynie dwa. Ale o szczegółach w kolejnym wpisie, bo sprawą zainteresowała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Podsumowując dzisiejsze głosowanie, okazało się, że pajacowanie Leszka Włodarskiego nie znalazło aprobaty wśród radnych. Liczba zwolenników cyrkowca, stopniała w ciągu zaledwie roku – o połowę. Pora więc najwyższa na porzucenie nieudolnych PR-owych zagrywek dla ubogich (intelektualnie) i zabranie się do poważnej pracy. W innym wypadku, w przyszłym roku, po podobnym wyniku głosowania będziemy mogli rozmawiać o referendum w celu odwołania włodarza.

PS. Trzeba przyznać, że radni PIS po dzisiejszym głosowaniu znacznie zradykalizowali kurs w stosunku do włodarza. Pomijam oczywiście Piotra Winiarskiego, którego, głos (wstrzymujący się), nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

14 komentarzy do artykułu "Włodarski nie otrzymał wotum zaufania za 2019. Ratusz ukrywa tę informację i kasuje nieprzychylne komentarze!"

 1. Lewwww pisze:

  Gdzie informacja o wynikach matur w naszych powiatowych szkołach. Co roku były na blogu przedstawiane. Podobno teraz dyrektorzy mają zakaz komentowania fatalnych wyników…. Bartol czekam na wpis.

  • Bartol pisze:

   Będzie! W tym tygodniu. To też jest niezły skandal.
   Fajnie, że o tym pamiętasz.

 2. Marek pisze:

  Hurraaaaa. Może się wreszcie weźmie do pracy ten prozniak. Panie Włodarski czy najpierw stawia pan ściany czy wylewa pan fundament. Bo chyba na odwrót pan zrobił z tą śmieszną kladką . Zamiast wyremontować stare budynki i doprowadzić do ładu ten syn to pan remontujesz drogę do syf. Czy takich ludzi trzeba nam do kierowania miastem?

 3. Lin pisze:

  I kto za niego? Lawirujących w radzie cała zgraja. A że w mieście miałko bo tu jest bmw tkm. Tu jest taki klimat społeczny. Kto nie z Mieciem tego zmieciem.

  • Bartol pisze:

   Wbrew temu, co myślisz, mamy w mieście sporo niezależnych osób, które mają wizje rozwoju miasta. Aczkolwiek jest za wcześnie aby o tym rozmawiać.

  • Marek pisze:

   Jak będziesz w ten sposób podchodził że wlodarwskiego nie ma kto zastąpić to to szare miasto nigdy nie nabierze kolorów. Trzeba kogoś z zewnątrz kogoś z wyobraźnią A nie tłuką wlodarwskiego.

 4. kowal nie kovalykowa pisze:

  nic dodać nic ująć
  https://www.youtube.com/watch?v=Ev1dteG_tys

 5. Aqq pisze:

  A co na to transpłciowy Kovalik najwiekszy jajcarz bez jak

 6. Carrin pisze:

  PIS-owi zawdzięcza wszystko, zatrudnienie, zajmowane stanowiska.
  Od jakiegoś czasu lawiruje, nie potrafiąc się określić i czyją chce trzymać stronę.

  • Bartol pisze:

   Winiarski to IMHO książkowy przykład „układowca” grającego na dwa fronty. Takich ludzi powinno się eliminować z polityki samorządowej.

 7. Aqq pisze:

  Okoliczne wioski maja więcej do zaoferowania niż miasto wszysrmtko, wirtualnie nawet Centrum, Kultury i westycje przeplacone bez pomyslu by zyli sie lepiej swoim powinno być haslo reklamowe miasta Łęczna tu się…ujadzieje!

 8. Bobrownik pisze:

  Nie dziwi nic. Ludzie zaczęli widzieć co się dzieje, to i Lechu musiał kurs zaostrzyć. Nie dotrwa do końca kadencji.

 9. Pandzioch pisze:

  Jakby dotychczasowe problemy nie wystarczały, to jeszcze fundacje broniące praw człowieka będą tutaj interweniować. Panie burmistrzu, jest pan mistrzem 🙂

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes