Za śmieci zapłacimy dwa razy więcej niż obecnie! W Łęcznej musi być drogo! [Dokument]

Zadowoleni z powyborczych „zmian”?. Jak podaje urząd miejski w Łęcznej w wyniku rozstrzygniętego przetargu, za segregowane śmieci zapłacimy prawie dwa razy więcej niż obecnie. Zamiast 9, będzie 17 złotych! Podniesiona została także stawka za śmieci niesegregowane z obecnych 14 do 25 złotych.

Oczywiście mógłbym tu przytoczyć bzdury, którymi urzędnicy ratusza i prezes PGKiM próbują nieudolnie tłumaczyć podwyżkę ale z uwagi na szacunek do Was powstrzymam się.
Przypomnę tylko, że we Włodawie po podwyżce za śmieci segregowane mieszkańcy płacą 8 PLN, a za niesegregowane 18 PLN. Jak sami widzicie, można!

Teraz projekt uchwały podwyższającej opłaty trafi pod głosowanie do rady miejskiej. Głosowanie odbędzie się w najbliższą środę 27.03. Żeby ograniczyć możliwą zadymę podczas głosowania na sesji, dzisiaj w radzie miejskiej zorganizowano na szybko spotkanie dla radnych, których ratusz i przedstawiciele komunalnej próbowali przekonywać o słuszności podwyżek. Wynik rozmów? Brak merytorycznej odpowiedzi na wiele precyzyjnych pytań zadawanych przez radnych. Lanie wody i spłycanie tematu – tak spotkanie podsumował jeden z radnych. Wszystko okaże się na sesji.
Mówi się, że Piotr Winiarski (PIS) oraz ludzie Kosiar… tfu! Włodarskiego poprą podwyżkę. Jednak wszystko wskazuje na to, że w samym PiSie nie będzie jednomyślności. Finalnie wynik głosowania poznamy za tydzień. Poniżej zamieszczam projekt uchwały:

Teraz wypadałoby zapytać wyborców Leszka Włodarskiego, czy jesteście zadowoleni ze zmian? 🙂

PS. Łęczyńskie PGKiM wygrało przetarg na gospodarowanie odpadami w gminie Uścimów. Tam mieszkańcy za segregowane śmieci zapłacą UWAGA!!! 13 PLN 🙂

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Za śmieci zapłacimy dwa razy więcej niż obecnie! W Łęcznej musi być drogo! [Dokument]

 1. Ja jestem ciekawy składowych tej opłaty. Ile płacimy za dłużników, ponowna segregację itp. Jeśli bloki segregują a w wiatach są ciągle śmieci mieszane, to coś jest nie tak. Powinni losowo poumieszczać kamerki i sprawdzać kto, co i gdzie wyrzuca. Może nagranie krzykaczy, którzy olewają przeznaczenie kontenerów i wrzucenie tych nagrań do sieci trochę sprawę by rozwiązało 🙂

 2. Wielki błąd Burmistrza, że nie zlecił audytu w PGKiM, za duże koszty utrzymania pokoi i pań tam niby pracujących. Saloooony, och salonyyyyyy.

 3. Zgadza się kolego „bobrownik” do tej pory przez 4-kadencje rządził dobrodziej z Polnej i ch%%a tzw. dla Łęcznej narobił.
  Owszem robił dobre wrażenie, czy mydlenie oczu i to zwykle przed wyborami.
  Teraz Łęczną rządzi p. burmistrz Włodarski w koalicji z p. Winiarskim z łęczyńskiego PIS. Coś ala koalicja ze Wspólną Sprawą. Dziś panowie rozmawiają, mam wrażenie, że to będzie kadencja rozmów, bo tak zapowiadali w swoich kampaniach wyborczych ,że będą z mieszkańcami rozmawiać.
  A zrobić coś dla miasta, czy gminy Łęczna wciąż nie ma komu.
  Mariusz Fijałkowski z Lepszej Łęcznej chciał reformować miasto, wdrażać nowe pomysły, zacząć realizować obiecane inwestycje, ale żeby to rozpocząć to trzeba by było porozganiać Łęczyńskie układy. Częściowo się udało, Kosiara w mieście nie ma, odszedł obawiając się porażki z młodym. W starostwie obecnie zasiada, za radnego robi, coś nawet mrucz. Wypowiedziami opozycjonisty rozśmiesza bawiąc na sesjach powiatowych radnych. Przewodniczącej Borkowskiej już nie ma, przy urnach wyborczych pożegnali ją wyborcy, jak i zresztą były zarząd powiatu w osobie Kuczyńskiego, na nim się dopiero poznali – szkoły chciał reformować. A jeszcze Prezes z PGKiM wyrzucony na zbity ryj. To wciąż nie wiele, bo w moim przekonaniu pajęczyna łęczyńska trzyma się dalej.
  Dziś każdy widzi, że nic się w Łęcznej na lepsze nie zmieniło.
  Czy komuś w tym mieście zależy na dobru mieszkańca, czy tylko na jego portfelu? 😉

  1. mam wrażenie,że na dobru mieszkańców nawet samym mieszkańcom zbytnio nie zależy, inaczej głosowaliby inaczej niż głosowali…A tak na marginesie to wyborcom Pana Burmistrza nie przeszkadza podwyżka ani wody ani odpadów, na fb same pochlebne opinie człowiek ma i gratulacji tyle, że zawrotu głowy idzie dostać, a to człowiek roku, a to wieża widokowa parku Podzamcze, a to rmf fm, mało tego, jeszcze powitanie wiosny wpadło i też czeka na gratulecje. Więc drodzy mieszkańcy, nie wszyscy są oburzeni tymi podwyżkami i brakiem obiecanych zmian…dobrych zmian…

 4. Mieszkańcy Łęcznej mają tak spięte poślady, że nawet po tylu latach, kiedy są ru%%ni na własne żądanie, nie stać ich na odrobinę szaleństwa w postaci Lepszej Łęcznej. Przecież ku%%a z czystej ciekawości bym chciał żeby doszli do władzy bo cała reszta to tępe i nudne złodz%%%kie ku%%y.

 5. ……yk zawsze miał gest za cudze, no i teraz też trza to sie postarajta i dajta :)chłopki do kies T… potrzebuje za stanowisko bo d…a poleci na rykowisko

 6. Przecież jak będzie odchodził prezes PGKiM muszą być pieniądze na odprawę

 7. my zapłacimy za Uscimow i phnom wyjdzie na swoje. Ktoś musi dołożyć do Uscimiwa a przecież nowy prezes nie dołoży bo musi mieć na nagrody i premie dla pan kierowniczek .

 8. Szumowiny i buraki dno i wodorosty grabarze miasta wam kury szczac prowadzić a nie w samorząd sie bawić

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.