Zgłoś propozycję do budżetu 2016. To naprawdę proste! Wystarczy e-mail!

Tylko do 20 września można złożyć propozycje do przyszłorocznego budżetu. Nowa droga, plac zabaw, żłobek, a może siłownia lub biblioteka plenerowa? To właśnie jest czas kiedy swoje sugestie dotyczące przyszłego wizerunku miasta, możecie przekazać władzy.
Aby maksymalnie ułatwić Łęcznianom procedurę, radni Lepszej Łęcznej wyszli z inicjatywą pomocy przy składaniu wniosków budżetowych. Jak to zrobić?

Jeśli masz pomysł na nową inwestycję w mieście, wystarczy, że do 13 września prześlesz go na adres redakcja@lle24.pl lub umieścisz go w komentarzu do tego wpisu.
Radni Lepszej Łęcznej, wypełnią za Ciebie wniosek budżetowy i przekażą go do urzędu. Jak widać, ta propozycja ma jedynie dwa etapy. Przesłanie propozycji na maila lub w postaci komentarza oraz przekazanie wniosku burmistrzowi. Proste?

Dla porównania i przypomnienia, podaję jak wygląda procedura zgłaszania projektów do pseudo-obywatelskiego budżetu wg. Kosiarskiego:
– Wniosek zgłoszony przez minimum 5 mieszkańców,
– wypełnienie formularza, a w nim np. podanie numeru działki na której chcemy wykonać projekt
– weryfikacja oraz wybór wniosków przez radę osiedla
– decyzja burmistrza o ujęciu projektu w budżecie.

Ot ułatwienie na miarę innych, równie „rewolucyjnych” pomysłów „dobrego gospodarza”!

Jak sami widzicie, zgłoszenie wniosku budżetowego w oparciu o propozycję Lepszej Łęcznej jest znacznie łatwiejsze niż droga wytyczona przez urzędnika.

Aby bardziej Was zmotywować do przesyłania propozycji, umieszczam zdjęcie przykładowej realizacji wniosku mieszkańców z prawdziwego budżetu obywatelskiego. Tak wygląda biblioteka plenerowa:

Da się? 😉
Zapraszam zatem do zgłaszania propozycji. Jak sami widzicie, jedyne co może Was ograniczać, to wyobraźnia. Zachęcam bo naprawdę warto!

Udostępnij ten wpis!

19 przemyślenia na temat „Zgłoś propozycję do budżetu 2016. To naprawdę proste! Wystarczy e-mail!

 1. ja chcę taką bibliotekę. żeby była niedaleko placu zabaw albo siłowni pod niebem. żeby można było z dzieckiem usiąść na kocyku i wspólnie poczytać, albo ćwiczyć i czytać:)

 2. Progi zwalniające przed szkołą „dwójką” obowiązkowo! Najlepiej ze trzy, a jeden taki jak na Górniczej koło Greli z przejściem dla pieszych. Często dziecko stoi i czeka, co najmniej 10 samochodów przejedzie, a żaden się nie zatrzyma.

 3. Plac zabaw na Słoneczku. Ten który jest lata świetności ma dawno za sobą.

 4. Ta droga Stara Wieś – kolonia o której pisze ” podatnik” to rzeczywiście tragedia – jechałem kiedyś i zgroza.
  Ten wniosek powinien się tu znaleźć.
  Ale chyba właśnie z tej ekskluzywnej dzielnicy kol. Podzamcze, nie wspomnę że i ze Starej Wsi gdzie zaledwie kilkoma głosami w wyborach wygrał właśnie ten oto burmistrzowy radny i nic teraz tu nie robi.
  A tak prywatnie ode mnie:
  panie radny Łuczyński, jak widzisz sama nazwa wskazuje Stara Wieś, ale to nie znaczy, że ma być już i bez dojazdu – więc rusz chłopie dupsko skrzyknij się z innymi ze wspólnej sprawy i odnówcie do wsi przynajmniej drogę a nie tylko du.ę liżecie gospodarzowi.
  Bo ta z tego filmiku nie wiele różni się od tej o której tu mowa.

  http://www.youtube.com/watch?v=UadCyVXi-Do

  1. już zaczęli od szpitala do świateł ;)) nad jeziora już tylko kawałeczek został 🙂

 5. droga w miejscowości Stara Wieś-Kolonia!!!!!! proszę przyjechać i zobaczyć te dziury, nigdy nie ma nią pieniędzy, w łęcznej buduje się fontanny, nowe drogi osiedlowe, ozdoby świąteczne a mieszkańcy wspomnianej miejscowości chcą tylko równej drogi!!!!!!

 6. a co myślicie nad jakimś miejscem do odpoczynku? Ławeczki do parku czy coś?

   1. Park jest, zabytkowy nawet, tylko tak zaniedbany, że nikt nie chce tamtędy chodzić jeśli nie musi. Najpierw trzeba zadbać o to, co jest, a nie robić nowe, żeby tak samo niszczało.

  1. dokladnie park przydalby sie dobre miejsce(pusta przestrzen) miedzy bobrowniki a wampirowem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.