Znęcał się nad rodziną. Posiedzi do świąt.

W piątkowy wieczór łęczyńscy policjanci zostali wezwani do awantury domowej na terenie gminy Milejów. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę podczas której szarpał, popychał, wykręcał ręce, uderzał po głowie oraz wyzywał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe swoją żonę. Jak się okazało nie była to pierwsza taka sytuacja. Mężczyzna od wielu lat stosował przemoc fizyczna i psychiczną wobec żony i syna. Mężczyzna został zatrzymany. Przebadano go również na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jak się okazał 46-latek miał prawie 2 promile.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić zarzuty mężczyźnie. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz synem.

W niedzielę sąd zastosował wobec 46 – latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w zaciszu domowym jest najgroźniejsza. Rzadko wychodzi poza mury domu. Dlatego reaguj jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda. Powiadom odpowiednie instytucje. Zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Znęcał się nad rodziną. Posiedzi do świąt.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.