15-16.06 Wrak Atak Lublin No. 17 „FENIKS Z POPIOŁÓW” w Łuszczowie Pierwszym

Dzisiaj coś dla fanów motoryzacji! Wyścigi wraków! 15 i 16 czerwca 2019 roku, Wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą Wrak Atak Lublin No. 17 „ FENIKS Z POPIOŁÓW ” odbędzie się w Łuszczowie Pierwszym, przy trasie na Kijany.

Wyścigi wraków to cykliczne imprezy, które od trzech lat były organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Wrak Race w Lublinie, na byłym poligonie wojskowym na Majdanku. Najbliższa, 17 już edycja zostanie zorganizowana jednak w nowym miejscu. Zawodnicy wystąpią gościnnie na nowym torze w Łuszczowie, między Łuszczowem Pierwszym a Kijanami. Nowe miejsce to wypadkowa działań na Majdanku ale również ukłon w stronę stałych zawodników, którzy znają tor w Lublinie i chcieliby pościgać się w nowym otoczeniu, gdzie emocje i adrenalina na pewno będą większe niż na znanym im terenie.

Wyścigi wrak race to wyścigi aut o wartości rynkowej nie wyższej niż 1500 zł. W trakcie wyścigów dozwolone są lekkie otarcia, ale wszystko w granicach rozsądku i zdrowej rywalizacji. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy, w zależności od poziomu modyfikacji pojazdu, Mad Max i Basic. Bez względu na kategorię za niesportowe zachowanie można zostać zdyskwalifikowanym i usuniętym z udziału w wyścigach.

– Poprzez takie kontrolowane działania, na bezpiecznym i specjalnie do tego przygotowanym terenie, chcemy pokazać, że kontakt z motoryzacją a w zasadzie sportem samochodowym wcale nie musi być drogi, że można się dobrze bawić, ścigać, wygrywać i wcale nie musi się to wiązać z wydatkami rzędu kilka – kilkanaście tysięcy złotych. Stwarzamy możliwość „Rajdu dla Każdego”. A jednocześnie pokazujemy czym może skończyć się brawura i nieodpowiedzialne zachowanie na drogach – wyjaśnia Piotr Kulczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Wrak Race.

Impreza, na którą zaproszone są całe rodziny, odbędzie się w czerwcowy weekend, tj 15 i 16 czerwca.
Wstęp jest bezpłatny.
Jest strefa GASTRO I „Oranżada” .
Parking: Cegiełka 5,00 zł za samochód.

Informacje dla osób zainteresowanych (zasady, regulaminy, wytyczne do przygotowania pojazdu) udziałem oraz zawodników znajdują się na stronie: wrakatak.pl oraz fb: stowarzyszeniewrakrace czy youtube: 10 Powodów aby wystartować w WrakRace. Piguła dla 200 zł – przy zapisie i wpłacie na konto w terminie do dnia 7 czerwca 2019r. 250 zł – przy zapisie i wpłacie do 13 czerwca oraz w dniu zawodów do godziny 8:30. Pamiętaj ! Muuusisz to zobaczyć…TY po prostu muuusisz tam być!
Pozdrawiamy!
Polskie Stowarzyszenie Wrak Race

Udostępnij ten wpis!