5 promili „a ja jeszcze na rowerze jechałem”

Przyjęte jest, że śmiertelna dawka alkoholu we krwi to 4 promile. Powiedzenie to jak widać nie dotyczy Polaków. Do zdarzenia które chcemy opisać, doszło wczoraj po godzinie 19.00. Policjanci z łęczyńskiej drogówki w miejscowości Jawidz gm. Spiczyn zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 53–letni mieszkaniec gm. Lubartów miał ponad 5,3 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie mężczyzna podróżował swoim jednośladem po drodze publicznej.
Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przypominamy tylko, o pewnym wrocławianie, który w 1995 roku trafił do szpitala po spowodowaniu wypadku samochodowego. Polak miał we krwi aż 14,8 promila, czym ustanowił absolutny rekord świata zawartości etanolu we krwi.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes