Andrzej Duda w Łęcznej. Nauczyciele nie zepsuli spotkania! [Video]

Dzisiejsze spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w hali przy ul. Jaśminowej rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem. Powodem była rozmowa naszego gościa z delegacją nauczycieli na temat planowanej reformy oświaty (likwidacji gimnazjów) przed wejściem na salę. Już na miejscu prezydenta powitała orkiestra górnicza, łęczyński włodarz oraz przedstawiciel związków zawodowych w LW.

Po uroczystym powitaniu Andrzej Duda wygłosił ok. 30 minutowe przemówienie, którego możecie posłuchać poniżej.

Jak widzicie, było spokojnie, nikt nie zakłócał spotkania.

Nie wiem jak Wy ale w moim odczuciu prezydent w swoim wystąpieniu nie dał żadnego sygnału, że reforma miałaby zostać wstrzymana. Powiedział wprost, że podczas zmian na tak dużą skalę nie da się uniknąć sytuacji w której wszyscy są zadowoleni.

Tak bez wątpienia będzie i w Łęcznej. Jednak w mojej opinii na tę sytuację zapracowali głównie sami nauczyciele, którzy przez lata tolerowali edukacyjną patologię w mieście. Natomiast w momencie zagrożenia najwidoczniej pomylili adresy i na rozmowy zamiast do Kosiarskiego, przyszli na dzisiejsze spotkanie.
Wszyscy pamiętamy jak przez ostatnie lata w naszym mieście znikały szkoły. Nie trzeba było reformy. Zastanówcie się proszę, czy któryś z nauczycieli wtedy pikietował urząd miejski? Wręcz przeciwnie. Nauczyciele wygaszali rewolucyjne nastroje wśród uczniów, zakazywali udzielania się w mediach, by po zakończeniu, np. przeniesienia Zamoyskiego pojawić się u burmistrza z kwiatami. Tak było!
Łęczyńskie II liceum im. Stefana Wyszyńskiego, które miałem okazję kończyć, również zniknęło przed kilkoma laty. Pikiety oczywiście nie było. Może któryś z nauczycieli wyjaśni dlaczego?
Nauczyciele, róbcie tak dalej, a za pracą, podobnie jak Wasi byli uczniowie, będziecie jeździć po całym kraju.

I jeszcze kadr z tego co działo się przed szkołą

W najbliższych dniach radni Lepszej Łęcznej podejmą próbę przekonania włodarza o możliwości stworzenia w budynku gimnazjum na ul. Piłsudskiego, szkoły podstawowej. Ten pomysł to moim zdaniem jedyna szansa aby przynajmniej część grona pedagogicznego utrzymała miejsce pracy. Propozycja zostanie przedstawiona niezależnie od poparcia nauczycielskich związków.

PS. Zdjęcia ze spotkania dostępne są na oficjalnym profilu prezydenta: https://www.facebook.com/andrzejduda/posts/1546527762030792

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „Andrzej Duda w Łęcznej. Nauczyciele nie zepsuli spotkania! [Video]

  1. Nie wiem po co nauczyciele w Łęcznej protestują. Wódz ma w poważaniau reformy i to co myśli rząd i wyborcy. Pokazał to torpedując sytuację z 6-latkami, których rodziców zaszantażował, że tworzy klasy od 0 do 3 i będzie uczyć ta sama pani więc zupełnie odwrotnie niż była myśl ustawodawcy 6-latki i tak muszą opuszczać przedszkola i iść do szkolnych zerówek.
    Także dla utrzymania etatów nauczycielskich już nie pierwszy raz nie będzie myślał o dzieciach tylko o etatatch budżetówki… Co tam dzieci one są po to by nauczyciele mieli etaty (no mieszkańcy też po to by urzędasy i samorządowcy żyli sobie dobrze).

    Bo ogólnie ludzie powinni znać swoje miejsce i wiedzieć, że to e władza jest dla nich tylko oni dla władzy i nie mają pojęcia co trzeba robić- wódz to wie.

  2. Kobieto. Nauczyciele niech się najpierw douczą, kto im chce szkołę zamknąć a dopiero wtedy niech protestują. A może wiedzą tylko strach czy wódz zabronił?

  3. Widzę, że nie godny publikacji ten komentarz 🙂
    Prawda w oczy kole :>

    /ostatni raz zwracam Ci uwagę na konieczność pisania z jednego konta. Każdy kolejny komentarz napisany z Twojego komputera i podpisany innym loginem niż obecny, nie będzie publikowany .Bartol/

  4. A co gimnazjum obecnej młodzieży dziś daje?
    Ośmioletnia szkoła podstawowa – jak sama nazwa wskazuje, uczyli dzieci „nawlec igłę nitką, zbić własnoręcznie karmnik dla ptaków itp i takim sposobem było widać co kto potrafi i jak w życiu kiedyś będzie sobie radził.
    Taki był to „przedstart” w dorosłe życie.
    Dzisiaj jedna pani z drugą ucząca w gimnazjum sama nie wie co to gwóźdź,w reklamach taśmy klejące widzi, czy Panie wiecie do czego służy młotek, dziewczyna kończąca szkołę nie potrafi jajecznicy nawet zrobić a kotleta utłuc już nie powiem?
    Rodzic obecnie nie potrafi ukierunkować własnego dziecka który zrobi za chwilę krok w dorosłe życie.
    Jak wybierze dobrze i mądrze, dziecko będzie miało w przyszłości dobrze, jak rodzic”oleje” temat, czy zbagatelizuje będzie trzeba odwiedzać własne dzieci w Anglii. czy gdzieś w UE.
    Na miejscu w kraju pozostają jako kasjerzy, czy sprzedawcy, lub tacy co układają kostki brukowe ze słupem, czy znakiem drogowym na środku chodnika, czy malują trzy pasy z jednej strony na jezdni jako przejście dla pieszych.
    A pan burmistrz mówi, że ma dobrych „mundrych” inżynierów – no właśnie „niedouczonych”, ale wiernych, bo Samych Swoich.
    A kto miał im wytłumaczyć, jak oni za jajka tytuły zrobili i dziś efekty mądrości widać.
    Panie nauczycielki z gimnazjum stojące wczoraj z tablicami w zaspach nawołują by nie likwidować tych szkół – niby czego w nich młodych ludzi uczycie?
    Nawet na kopalni,żeby dostać dziś pracę trzeba mieć „chody” jak nie – zostaje jeszcze „Spółka z Wyzyskiem Pracownika”
    Niechaj Pan Prezydent rozgoni te gimnazja, niechaj powrócą na stary system nauczania, będą może prawdziwe technika, czy licea, bo z tymi gimnazjami co obecnie nauczają szkoda polskich dzieci.
    Pozdrawiam tych rodziców co widzą jaki obecnie z dorastającymi dziećmi zrobił się problem. 😉

    1. Żenujący ten Pana bełkot panie Ferdynandzie. Szczególnie temat jajecznicy i gwoździa jest chyba z kabaretu.

      1. Tak w tych gimnazjach zrobiliście z młodzieży „kalekich” co mają dwie lewe ręce i piach w rękawach.
        Dzisiaj taki młodzieniec, czy jego rówieśniczka nie potrafi przewrotu na plecy na godz.WF zrobić.
        Tak wyuczyliście młodzież.
        Zamiast przysłowiowej jajecznicy na boczku na klatkach schodowych widać skaczącego po schodach dostawcę pizzy lub czuć zapach kebabu.
        A gwoździa to PO z PSL zabiło społeczeństwu likwidując „zawodówki”
        Hipolit a ty przypadkiem nie jesteś nauczycielem a może mężem pani nauczycielki z likwidowanego w przyszłości gimnazjum.
        Ale i ciebie pozdrawiam. 😉

        1. Ja też Cię pozdrawiam, a młodzieży jest przykro, że została tak zjechana przez Pana naprawiacza świata.

        2. Niezłe herezje… PO i PSL likwidowało szkoły zawodowe?!
          Przecież szkoły zawodowe zaczęły odradzać sie właśnie za czasów PO, tak od 2010-2012r.
          A likwidacja szkolnictwa zawodowego była gdzieś tak w połowie lat 90-tych. Ja chwilę wcześniej kończyłam szkołę zawodową i niedługo po tym „wymierały” szkoły zawodowe i technika. Niestety wtedy PO i PSL nie rządziło…

    2. Ja 8-letnią szkołę kończyłam, ale nie przypominam sobie żeby mnie tam ktoś kotletów uczył ubijać… tego uczyła mnie mama.
      Rodzice chyba zapomnieli od czego są i jakie maja obowiązki względem swoich dzieci.

  5. Trzeba głośno powiedzieć, że o Zamoya walczyli tylko uczniowie. Byli w tym sami. Nauczyciele nie pomagali.
    Najlepiej na przenosinach wyszedł dyrektor Włodarski, który siedzi sobie teraz w ratuszu obok Kosiarskiego i pewnie przygląda się jak towarzystwo ujada.

  6. Ci przed szkołą to łęczyński KOD? nie mogłam być niestety, ale widać że była bardzo podniosła uroczystość, taka naturalna serdeczność, widać z relacji video że teo nawet stanął na wysokości zadania 🙂

  7. Zapytajcie obecną dyrekcję GM nr 1 dlaczego zlikwidowano II LO Kardynała Wyszyńskiego i co mogli w tej kwestii zrobić nauczyciele. W budynku przy ul. Piłsudskiego od połowy lat 60- tych współistniały różne szkoły podstawowa i licea ogólnokształcące i zawodowe. Lata 80-te i aspiracje ówczesnego aktywu PZPR spowodowały reorganizację sieci szkół. Liceum potem LO im. Zamoyskiego przeniesiono do budynku przy Szkolnej, popatrzcie kto, aż do 2009 pełnił funkcje wice a poem dyrektora. Nie wszyscy rodzice popierają reformę niektórzy byli uczniami całkiem niezłych szkół ogólnokształcących działających w Łęcznej.
    Absolwent I LO w Łęcznej rocznik 1990.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.