Będzie nowy basen!

Ma być gotowy za 2-3 lata. Jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Lemur”, którego zadaniem jest propagowanie energooszczędności w budynkach użyteczności publicznej. Nowa pływalnia zostanie zlokalizowana przy Zespole Szkół w Puchaczowie. Da się?

Tak, moi drodzy. Tak potrzebna mieszkańcom całego powiatu inwestycja nie powstanie w mieście powiatowym, tylko w Puchaczowie. Gratuluję! Tymczasem kolejny rok z rzędu łęczyńska młodzież ma od lat do dyspozycji zdezelowany obiekt wiejący (i „pachnący”) komuną. Swoją drogą, czy już/jeszcze działa?

Za niecały miesiąc rozpoczną się ferie zimowe. Na stronie um i ck nie znalazłem jednak żadnej wzmianki o ofercie dla dzieci i młodzieży w tym okresie.
Od kilku tygodni panuje mróz, a na żadnym szkolnym boisku nie można pojeździć na łyżwach. O lodowisku urzędasy przypomną sobie najpewniej w marcu kiedy zapanują dodatnie temperatury. No cóż, tradycyjny, smutny, łęczyński standard.

Jak mawia Kosiarski „nie wydajemy pieniędzy na głupoty” 🙂 W grudniowym zestawieniu wydatków (LINK) możemy znaleźć, zakup materiałów promocyjnych za ok. 17 000 PLN, dotację dla CK prawie 800 000 PLN, „darmowe” kalendarze za 4 300 PLN, czy mały traktorek z kosiarką za bagatela 34 000 PLN 😉


Kubeł zimnej wody na głowę tego pana poproszę…

Aby ta „niespodziewana” informacja trafiła do jak największej liczby mieszkańców, którzy z pewnością zakupili już kąpielówki i czepki, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Będzie nowy basen!

 1. Ja sądzę że jest w porzo ,zaczynam chodzić I mi się podoba chociaż jest jaden minus czyli prysznice .

 2. Były osoby które miały pomysły i chcialy ożywić basen w Łęcznej ale zostały zablokowane.

 3. Moi drodzy, wypowiem się, bo jestem z Puchaczowa i z tą szkołą oraz gminą miałem i mam wiele doczynienia. Otóż tam w urzędzie gminy ale szczególnie w szkole, aż kipi od pomysłów na to, jak wykorzystać dotacje rządowe i unijne. Tam nad tymi pomysłami pracują wszyscy łącznie z kadrą nauczycielską i uczniami. To jest gmina pomysłów i chęci, właśnie dlatego, mimo że Łęczna ma dużo większe możliwości finansowe jako miasto powiat, Łęczna nie dorówna tej miejscowości. W Łęcznej da się ale nie chce się. Bo dlaczego niby ma się chcieć. . .?

 4. Dobrze wiecie że tu nie chodzi o żadne koszty tylko zwyczajne chęci bo pomysł już dawno jest w urzędzie znany. Ale oni wola nic nie robić by nie dokładać sobie obowiązków i ot cały problem.

 5. Bartolu, nie oczekuj od tej władzy łęczyńskiej za wiele?
  Coś takiego w mieście zorganizować, to ich po prostu przerasta.
  Wyobraźcie sobie tylko dla przykładu którąś z pań, czy panów z miejscowych radnych w stroju kąpielowym na łęczyńskim basenie, lub jeżdżących „na łyżwach” na kamiennym placu?
  Czy kogoś z radnych, czy zarządzających tym miastem byście tam widzieli?
  Ale gdyby przyszło utworzyć radę nadzorczą nad tymi inwestycjami, oczywiście za „kasiorą”, zapewniam Was, ze byli by sami swoi.
  Zatem żeby coś w Łęcznej i dla mieszkańców zbudować, trzeba by zaczynać nie od decyzji zrobienia w mieście czegoś, ale od utworzenia rad nadzorczych – płatnych. 😉

 6. Tylko trzeba wiedzieć że Puchaczów od 6-7 jak nie od 10 lat chce budować basen przy szkole. Poza tym nie wiem czy ogrzewanie basenu solarami czy kolektorami to wydajny pomysł. Co do lodowiska to naprawdę by sie przydało w Łęcznej ale zapytajmy Puchaczowa jakie są koszty utrzymania takiego kodowiska. Strzelam że kolo 80tys. Miesięcznie.

  1. tak i co z tego ,koszty realne za utrzymanie, a w Łęcznej jak poczytałem ten wykaz to kikadziesiąt tysiecy za jakieś jak zwykle papiery, czyli uaktualnienia projektów , mapy a projekty które są osobno zamawiane juz u innych wykonawców, nie wiem czy to nie jedno i to samo, i te ceny z księżyca chyba , a jedno nazwisko w kilku firmach i inny tez z urzędu pracownik , nok oszty faktycznie

  2. Miesieczny koszt utrzymania (głównie prąd do agregatów) lodowiska miejskiego to 14-16000 zł
   Więc mniej niż nagroda roczna dla dwóch orłów biznesu z komunalnej.

   Przy okazji wypożyczenie na miesiąc lodowiska wraz z wypożyczalnią łyżew i całą obsługą to koszt 41000 zł

 7. Nie jeden pomyśli że chodzi o Łęczną ale nie nie bo tu się nie da. Zabrać 5 dotacji dla CK i byłby basen olimpijski. Jakby ktoś chciał napisać że Puchaczów jest bogaty to okazuje się że budżet ma kilkanaście milionów mniejszy niż Łęczna. Ale tam się da.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.