Biedronki atakują!

Wraz z początkiem października, kiedy dzień staje się wyraźnie krótszy, arlekiny znane także jako biedronki azjatyckie zaczynają migrować, szukając spokojnego miejsca w którym będą mogły przezimować.
Pewnie wielu z was zdążyło już je zauważyć na ścianach swoich mieszkań lub domów. Biedronkę azjatycką można rozpoznać przez charakterystyczny wzór w kształcie litery M nad oczami. W ciągu dnia „przesiadują” zwykle na bardzo nasłonecznionej (zwykle białej) elewacji budynków. Stamtąd bardzo łatwo dostają się do naszych mieszkań.

Czy są groźne? Nie bardzo. Stwierdzono jednak, że mogą być przyczyną alergii niezależnie od wieku osoby na którą oddziałują. Mogą też brudzić odzież na której się znajdą. Warto zatem zamykać okna kiedy na zewnątrz jest najcieplej lub zamontować moskitierę.

Naukowcy uspokajają, że nie jest to żadna plaga. Zwiększona aktywność tych owadów jest normalnym zjawiskiem o tej porze roku. Biedronki jednak już wkrótce znikną tylko po to, aby pojawić się znowu wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca.

Udostępnij ten wpis!