Umorzenia zaległości podatkowych w Łęcznej są tajne?

O tym, że urząd miejski w Łęcznej każdego roku umarza podatki lub opłaty, wszyscy doskonale wiemy. Nie ma w tym nic dziwnego. Nieliczni jednak wiedzą, że na podstawie art. 37 ust.1 pkt 2 lit. f ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157 poz. 1240- tekst jed. z późn. zm.) dane te, powinny być obligatoryjnie podawane do wiadomości publicznej do dnia 31 maja każdego roku.

Informacja podana przez urząd powinna zawierać wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn umorzenia.

Sprawdzamy zatem urzędowy biuletyn informacji publicznej, a w zasadzie dwa biuletyny: stary i nowy:


STARY biuletyn ->

NOWY biuletyn ->

i co? i jak widać, NIC. Być może wzorem ogłoszenia o konkursie o prace w MOPS, należałoby tych danych szukać w BIPie pod zupełnie innym hasłem lub w biuletynie innej jednostki urzędu: Centrum Kultury lub właśnie MOPSu. Niestety, tam też ich nie znalazłem.

Postaram się zatem jak najszybciej dostarczyć Wam te zestawienia. Myślę, że ich lektura będzie nie mniej ciekawa niż informacja o umowach zlecenie w moim ulubionym urzędzie(LINK).

Od jakiegoś czasu mam nieodparte wrażenie, że „przejrzysta gmina” najwidoczniej już się znudziła dobremu gospodarzowi.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Umorzenia zaległości podatkowych w Łęcznej są tajne?

  1. Jak zwykle LLE24 czepia się spraw, które nikogo nie interesują. Bo gdyby interesowały to wcześniej i więcej osób by się w tej sprawie odezwało. Przecież po to mieszkańcy wybierają Pana Burmistrza i Radnych, żeby oni za nich decydowali i wszystko robili i Ci mieszkańcy później się nie wtrącają. Przez takiego kogoś jak Bartol Pan Burmistrz nie może spokojnie pracować.

  2. A dlaczego leczna24 nie pisze o podobnych sprawach? Czy Pan Kuczyński ma naprawdę jakiś zakaz pisania prawdy? Ciągle jakieś artykuły sponsorowane, komercja nic więcej, a informacji ciekawych ZERO. Hitem dnia jest zaproszenie klubu gazety polskiej. Dlaczego nie napisze, że komunalna miesza segregowane śmieci. To interesuje ludzi, a nie artykuły za kasę.

  3. Myślę, że mieszkańcy zobaczą te kulisy podatkowe i wyciągną własne wnioski.
    Pewnie po zamieszczeniu takiego artykułu znów zacznie się ATAK na LLE 24, ale na forum Dziennika Wschodniego.
    Przywykłem do tego „Kamikadze”, bo ten nie ginie, ten się odbudowuje po kilku dniach.
    Chyba wiecie o kogo mi chodzi!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.