Bogdanka chce podwoić wydobycie do 2015 roku

Kolejna porcja bardzo dobrych informacji z Bogdanki. Spółka pomimo trudności na jednej ze ścian, podtrzymuje cel zwiększenia wydobycia i wydłużenia żywotności kopalni do 2050 roku. Zgodnie z informacją w jednym z poprzednich wpisów, kopalnia jeszcze w tym miesiącu zamierza uruchomić drugi kompleks strugowy.

Wspomniane wyżej problemy pojawiły się w jednej ze ścian pokładu 382, gdzie jest bardzo dobry jakościowo węgiel. „Warunki geotechniczne pogorszyły się, zaczęło zaciskać chodniki przyścianowe. W związku z tym ściana ma mniejszy rozstaw niż spodziewaliśmy się. Może to rzutować na końcowe wydobycie tego roku. I ten przedział wydobycia, który podawaliśmy, może się przesunąć na 8,4-8,6 ton węgla” – zapowiedział Prezes Stopa

Te informacje nie zrobiły szczególnego wrażenia na inwestorach. Za jedną akcje LW Bogdanka na koniec dzisiejszej sesji trzeba było zapłacić 136,25 PLN.

Bogdanka chce także pozyskać koncesję wydobywczą na terenach w okolicach Cycowa. Obecnie trwa proces koncesyjny, składane są odpowiednie dokumenty. Spółka otrzymała już decyzje środowiskowe. Lecz do budowy szybu, do inwestycji jest jeszcze droga daleka.
Jednak nawet po uzyskaniu samej koncesji(bez budowy szybu) górnicy są w stanie wyrobiskami podziemnymi rozpocząć eksploatację w tym nowym polu. Prezes LW zapowiada, że 2020 rok jest realny, aby uzyskać koncesję i rozpocząć budowę nowego szybu.

To nie koniec dobrych informacji. Deutsche Bank podwyższył dzisiaj wycenę Bogdanki do 165 PLN!!! Takie informacje chciałoby się czytać codziennie 😉

(Źródło: bankier.pl)

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Bogdanka chce podwoić wydobycie do 2015 roku

  1. Dobrze przeczytałem?
    2020 rok to rozpoczęcie drążenia szybu!!!
    Przepisy tego wymagają czy kopalnia ma taką strategię rozwoju?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.