Czy jeziora utoną w śmieciach?

Od trzech dni z wielkim trudem wdrażana jest reforma śmieciowa. O tym jak uchwała o odpadach „działa” w Łęcznej, zapewne wiecie. Dzisiaj pora aby sprawdzić jak to wygląda na naszym pojezierzu. Niestety „jeziorowa” przyszłość nie rysuje się w różowych brawach. Właściciele letnich domków nad jeziorami w gminie Ludwin zostali niejako zmuszeni aby samodzielnie radzić sobie z opłatami. Ich posiadłości są użytkowane przez zaledwie kilka miesięcy w roku, więc w interpretacji gminy nie podlegają przepisom ustawy śmieciowej.
Czy oznacza to, że lasy przyległe do jezior zamienią się w wielkie, niekontrolowane wysypiska śmieci? Dowiemy się zapewne już niedługo.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Czytelnicy napisali 1 komentarz do artykułu "Czy jeziora utoną w śmieciach?"

  1. Maryjan pisze:

    W Uścimowie to samo. Zabrali pojemniki i wyrzucaj gdzie chcesz, co to kogo obchodzi. To gdzie ludzie wyrzucą swoje śmieci? Po lasach po rowach itp. Przecież te pojemniki można było zostawić i pobierać od działkowiczów opłaty.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes