Dom socjalny po łęczyńsku. Kaloryfery i ciepła woda na prąd!

Łęczyński urzędnik dziwi się, dlaczego niektórzy oczekujący na mieszkanie socjalne odmówili mieszkania w nowo-wyremontowanym budynku socjalnym w Zakrzowie. Postanowił się nawet poskarżyć gazecie! No Kosiarski się tak postarał, a ludzie odmawiają. Dlaczego? Jak oni tak mogą?
Dopiero w głębi urzędowego opisu natrafiamy na informację, że „W każdym z mieszkań zainstalowano system podgrzewania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania zasilany energią elektryczną.”

No tak ale według urzędnika ludzie na pewno nie chcą tych mieszkań, bo za Łęczną i kuchnie są ciemne… Tak mieli mówić niezidentyfikowani chętni. Są pewnie podobnie prawdziwi jak wymyślona przez Kuczyńskiego niezidentyfikowana „Agnieszka”, która miała się mu się żalić na treść jednego z kościelnych kazań (LINK)

Zdaję sobie sprawę, że większość ludzi ciężko pracuje przez dziesiątki lat, żeby spłacić kredyt na mieszkanie, a tu mamy sytuację w której ktoś odmawia takiego prezentu. Myślę jednak, że lepiej, żeby osoba biedna ale świadoma go odmówiła, niż zamieszkała w mieszkaniu, a później nie płaciła rachunków za prąd. Zdarzały się już bowiem sytuacje, że przez zadłużenie, zakład energetyczny odcinał prąd w budynku socjalnym. Wtedy Wszystkie mieszkające w nim rodziny, te które płacą i te niepłacące nie mają ciepłych kaloryferów i ciepłej wody. Warto o tym pomyśleć.

Być może ta sytuacja nauczy Kosiarskiego, że jeśli buduje dla określonej grupy ludzi to warto o niej pomyśleć. A nie, czekaj – „dobry gospodarz” kończy właśnie swoją ostatnią kadencję na burmistrzowskim stołku.

PS. Kuczyński jesteś żałosny.

*Zdjęcie pochodzi ze strony urzędu miejskiego

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Dom socjalny po łęczyńsku. Kaloryfery i ciepła woda na prąd!

  1. nasz łęczyński doktor ekonomii i budownictwa. Jak tam hotel w ceku? spłacił się? Zarabia? Ma kto prześcieradła zmieniać?

  2. Co za debil może wymyślić mieszkanie socjalne z ogrzewaniem za pomocą prądu. Jak tych teoretycznie biednych ludzi ma być stać na utrzymanie tego lokum? Tylko Kosiarski mógł na to wpaść. Ciekawe czy u siebie w domu też grzeje prądem.

  3. Niewielki czynsz ale z rachunkami to mieszkanie przy takiej zimie jak teraz jest to 700 lub 800 złotych spokojnie wyjdzie. To można już w Łęcznej taniej wynająć.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.