Dzień Dawcy Szpiku w Łęcznej

Na prośbę czytelniczki bloga, zamieszczam apel o bardzo ważnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w niedzielę 9 marca w Łęcznej.
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku w Łęcznej wraz z Panią Barbarą Lewandowską.

Dzięki jednej naszej decyzji jesteśmy w stanie podarować drugiej osobie to co może zostać bardzo szybko jej zabrane czyli życie. Dajmy nadzieje tym którzy chcą żyć. Pokażmy, że drugi człowiek nie jest nam obojętny. – mówi Barbara Lewandowska.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 9 marca 2014 r. (niedziela)
Godziny: 10:00 – 16:00
Miejsce: HOTEL SECESSION
Adres: ul. Stefanii Pawlak 36, Łęczna

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Dzień Dawcy Szpiku w Łęcznej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.