Elektrownia będzie… w Puławach

Jak bumerang powraca sprawa elektrowni w Starej Wsi, niedaleko Łęcznej. Niestety informacje jakie do nas docierają nie są pomyślne dla naszego miasta. Gazeta.pl w swoim dzisiejszym artykule poinformowała, że instalacja z blokiem gazowo-parowym o mocy 800-900 MWe powstanie… w Puławach.

Dalej w newsie czytamy, że „jeszcze kilka lat temu na Lubelszczyźnie od elektrowni miało być aż gęsto. Polska Grupa Energetyczna chciała budować instalację węglową we wsi Zawadów koło kopalni Bogdanka w gminie Puchaczów. Koło Łęcznej w Starej Wsi inwestować zamierzał francuski GDF Suez – to także miały być bloki węglowe. Jak na razie to projekt „Puław” jest najbardziej zaawansowany. Wspieranie tej inwestycji zapowiedział w zeszłym roku premier Donald Tusk.”

Czy największa inwestycja wraz z prognozowanymi setkami miejsc pracy, przejdzie Łęcznianom koło nosa? Najwidoczniej, tak jak pisałem kilka miesięcy temu, elektrownia rzeczywiście nie grozi Łęcznej. Dziękuję Ci dobry gospodarzu za zaangażowanie w ten projekt!

Udostępnij ten wpis!