Hotel w Centrum Kultury? Da się?

Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że urzędnicy ratusza bardzo dbają o publiczne pieniądze. Nie ma takiej możliwości aby choć jedna złotówka została wydana bez potrzeby. Odrzucane są drugo lub trzecioplanowe inwestycje, takie jak remonty dróg, budowa boiska, czy przygotowanie nowych miejsc parkingowych. Mogłoby się wydawać, że inwestycji w tym roku nie będzie ale to błąd. Na poddaszu centrum kultury w Łęcznej powstaje „Hotel dla artystów”.

W zasadzie na chwilę obecną nie możemy pokazać Wam zdjęć z wewnątrz, lecz postanowiłem popełnić ten wpis, w następstwie wczorajszej publikacji mema (możecie go zobaczyć poniżej artykułu), po której otrzymałem kilkanaście wiadomości z pytaniem „czy to prawda, że w centrum kultury powstanie hotel”.

Mimo że oficjalnie nie są jeszcze znane kwoty przeznaczone przez urząd miasta na ten cel, to na blogach, forach i w protokołach, pojawiają się kwoty w przedziale od 200 000 do 300 000 zł. Gdyby więc „adaptacja” kosztowała np. 200 000 zł., moglibyśmy przeliczyć te złotówki na 1250 noclegów w jednoosobowym pokoju w hotelu secession w Łęcznej (źródło: hotelowy cennik). Jeśli natomiast do wyliczeń, zamiast hotelu, podstawimy jedno z pięciu gospodarstw agroturystycznych o których pisze urzędowa strona (leczna.pl), szybko mogłoby się okazać, że wystarczy na ponad 3000 noclegów.

Mam nadzieję, że informacje o rzeczywistych kosztach „operacji hotel” będę mógł Wam przekazać już w marcu.
Hotel

Udostępnij ten wpis!