Ile zarabiają urzędnicy, czy faktycznie nie dostają podwyżek?

Dzisiaj trochę o jawności dochodów naszych urzędników. Postanowiłem napisać trochę na ten temat, po przeczytaniu tego artykułu na portalu samorządowym. Całkiem niedawno, przy okazji dyskusji nad dietami radnych, mogliśmy czytać wypowiedzi burmistrza Łęcznej mówiącego, „Ja swoim pracownikom nie podwyższam pensji, ja nie napędzam kosztów bieżących (…)”. Nasunęło mi się pytanie czy rzeczywiście tak jest. Czy można zweryfikować informacje podawane przez dobrego gospodarza.

Już niedługo będziemy mogli to sprawdzić w oświadczeniach majątkowych. Niestety osoby zobligowane do ich złożenia to jedynie kierownictwo urzędu. Co z szeregowymi pracownikami urzędu? Tu z pomocą przychodzi nam ostatni wyrok sądu, który orzekł, że informacja o wydatkach jednostek samorządu terytorialnego ponoszonych na wynagrodzenia poszczególnych pracowników jest informacją publiczną.

O tym ile zarabiają pracownicy urzędu, czy rzeczywiście nie było żadnych podwyżek, przeczytacie już niedługo na tym blogu. Dowiecie się też w jaki sposób dorabiają pracownicy urzędu i jak na tym wychodzą. Tymczasem polecam lekturę komentarzy do opisanego wyżej artykułu. Znajdują się TUTAJ.

Udostępnij ten wpis!