Kosiarski i Martyn „wycięli” niezłego orła [Dokumenty, Zdjęcia]

Pijecie poranną kawę? Odłóżcie proszę kubki – szkoda monitorów! 😉
Jeśli pamiętacie jeszcze tytuł „Gmina na 5″(LINK), który łęczyński urząd otrzymał odpowiadając na maile od podstawionych inwestorów, możecie o nim zapomnieć. Mamy godnego następcę!
Jak donosi (oficjalna) strona urzędu(LINK), PGKiM oraz „łęcznianin o szerokiej wiedzy i niezliczonej ilości talentów”, czyli po prostu Teodor Kosiarski, zostali nagrodzeni statuetkami Lubelskich Orłów Biznesu 2014. Opanujcie śmiech, to się dzieje naprawdę!

Łęczyńska komunalna otrzymała nagrodę w kategorii UWAGA!!! „Średnie Przedsiębiorstwo Roku”. Włodarz natomiast nagrodzony został statuetką honorową. Za co? Próbowałem się tego dowiedzieć w stowarzyszeniu „Pracodawcy Ziemi Lubelskiej”, które organizuje konkurs. Niestety nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi ponad to, że laureatów wybiera kapituła. Stowarzyszenie nie udzieliło mi również odpowiedzi na pytanie ilu konkurentów mogła mieć PGKiM (czy w ogóle jakiś był 😉 )…

Zrezygnowany postanowiłem zajrzeć do regulaminu owego konkursu, a tam prawdziwa niespodzianka. Okazuje się, laureaci zgłaszają się do konkursu sami, a następnie muszą zapłacić za statuetki, za organizację gali oraz za promocję na stronie www organizatora. Ile? Sama opłata konkursowa to dla laureata w kategorii średnie przedsiębiorstwo (PGKiM) wydatek 1000 (słownie: tysiąc) PLN. To oczywiście nie wszystko! Niestety nie udało mi się ustalić jaki był całkowity udział gminy/komunalnej w tym przedsięwzięciu. Poniżej fragment protokołu mówiący o opłatach:

A tak prezentuje się dumny posiadacz orła! (foto: leczna.pl)


Jestem pewien, że wcale nie czuł żenady. Tak już ma 😉

Możecie być pewni, że będę domagał się ujawnienia wszelkich wydatków, które poniosła gmina/PGKiM z tytułu udziału w konkursie. Zwłaszcza w obliczu podwyżek opłat za wodę i ścieki, które serwuje nam władza. Chętnie dowiem się także, czy wzorem lat ubiegłych przewidziano nagrodę dla prezesa PGKiM. Bycie laureatem tak zacnego konkursu zobowiązuje… 😉

Panie Kosiarski, panie Martyn do roboty! Uczciwa i sumienna praca zawsze jest doceniana i nagradzana, a za te nagrody nikt nie wymaga opłat!

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Kosiarski i Martyn „wycięli” niezłego orła [Dokumenty, Zdjęcia]

 1. Bartol, jak tak patrzę na Łęczną to mam wrażenie, że zamieszkałem w kabarecie lub w folwarku zwierzęcym i choć niestety śmiesznie może i jest, ale jest też tragicznie no i rządzą nami świnie (nie obrażając zwierząt) a nie orły. Bartol trzymaj tak dalej, „duś” łobuzów i nierobów.

 2. a miejska ściera jeżdzi po łyncnej piątek godzina 20 na miescie ściera sie snuje!!!! a na piechotę !!!!! a co robia jeżdżąc po parkingu Tesco ? Boze coza władza!!!!Grzmijjj!!! chłopki jest 26 stopni gdzie te wasze rowery??? a może klime se wlanczacie ????

  1. A ja widziałem już SM na rowerach, chociaż do ich stroju to bardziej rowery miejskie z koszyczkiem z przodu by pasowały. A poza tym rower nie ma klimy a w taką pogodę to na dworze niebezpiecznie przebywać

  1. Oczywiście że sam ;), jak już z tych lub innych względów skończyła się jego kariera w ŁE, to trzeba było znaleźć miejsce dla kolegi, z kolei były prezes PGKIM żeby nie czuł się samotny i opuszczony znalazł ciepły kąt w jednej ze spółek kopalnianych.

   1. jo, elyta naszej wsi , a potem dziwy ze podwładni strzyrzą te owce wsi i błoń okolicznych, firmy pisał w zestawieniu z nazwy a dzialalnosci nazwa z imieniem i nazwiskiem a nie wszystkie …tak były,

 3. To zaczyna być coraz fajniejsze. Teraz kupili sobie nagrody, zatrudniają lokalnych dziennikarzy a ci im cukrują, zastanawiam się co dalej? Czekam tylko jak przed burmistrzem będą szli młodzi ludzie i krzyczeli jego nazwisko albo i zasługi (jak w kampanii prezydenckiej). Oczywiście opłacani z nadwyżek budżetowych gminy albo wolontariusze.

  „Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!”
  To pewnie znajdzie się w lokalnych mediach oczywiście w odrobinę zmienionej formie 🙂

  1. Kto wie może Kosiarski ma taką szafe z ukrytym magnetofonem i przydupasy jadą z tematem, zajebisty wpis !!

 4. Panowie „PLAMA”
  I co jeszcze lub KOGO uda się tej władzy kupić?
  Bartolu podejrzewam, że bloga LLE 24 też by Ci podkupili, żebyś ich więcej nie nękał i nie krytykował.
  Popatrzmy na inne łęczyńskie portale internetowe w naszym mieście, czy tam nie dostrzegacie tzw. zależności?
  W moim przekonaniu w Łęcznej zostałeś już tylko sam. 🙁 🙂

 5. I jeszcze cytat ze strony konkursu. „„Lubelski Orzeł Biznesu” to również symbol wysokich standardów przedsiębiorczości i zasad uczciwej konkurencji.”
  Chyba docenili przetarg na dostawe paliw 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.