Dla mieszkańców podwyżki cen wody! Dla prezesów PGKiM 20 000 PLN nagrody! [Zdjęcia]

Firma, którą zarządzacie przynosi straty, prezes zostaje zwolniony. Ta wydawałoby się prawidłowość w żaden sposób nie odnosi się do łęczyńskich realiów. Na dzisiejszej sesji radni dowiedzieli się, że prezes PGKiM Marek Martyn otrzymał 12 000 PLN nagrody, Piotr Hałas (członek zarządu) 8 000 PLN. W poprzednim roku obrachunkowym, komunalna odnotowała ponad 370 tys. zł straty na ściekach. Z przedstawionych dzisiaj dokumentów wynika, że na całej działalności, spółka zakończyła 2014 rok z „zyskiem” UWAGA!!! ok. 3 700 PLN. „Lubelski Orzeł Biznesu – Średnia firma roku” 😉

Tymczasem, kilka dni temu dotarła do mnie wiadomość, że prezydent Słupska zablokował ok. 500 000 PLN przeznaczonych na nagrody dla pracowników wodociągów(LINK). Wcześniej poobcinał budżety różnych miejskich instytucji. „Oszczędności nie mogą dotyczyć tylko mieszkańców” – pisał.
W Łęcznej jak widać, oszczędzać muszą jedynie mieszkańcy.

Prezes Martyn nie chciał odpowiedzieć merytorycznie na pytania radnych, dlaczego cena ścieków drastycznie rośnie. Zapomniał chyba, że będąc prezesem spółki komunalnej powinien się wytłumaczyć ze swoich decyzji. Jeśli mu ta publiczna kontrola nie odpowiada to przecież może wracać do prywatnego biznesu – komentuje radny Sebastian Pawlak.

O samym głosowaniu nad podwyżką, nie będę się rozpisywał. Wszystko bowiem jedno, jak w tym głosowaniu radni podnosili ręce. Podwyżka i tak wejdzie w życie od 1 lipca 2015 (Opłata za ścieki wzrasta o ok. 9%, woda o 1%). Finalnie 17 radnych głosowało przeciwko podwyżce, a 3 wstrzymało się od głosu (Teodozja Syta, Grażyna Bednarska i Wiesław Drabik – może nie wiedzieli czego dotyczy głosowanie? 😉 ). Nie pytajcie mnie także dlaczego przeprowadza się głosowanie, jeśli jego wynik nic nie zmienia.

Bardzo zastanawiający jest fakt, że w kolejnej, tak ważnej sesji nie uczestniczą przedstawiciele łęczyńskich „mediów”. Może obowiązuje jakiś odgórny zakaz? Co prawda na obradach pojawiła się jednoosobowa reprezentacja „portalu” urzadmiejski24, lecz tym razem bez notatnika, było bowiem inne, ważniejsze zadanie…


„Młody, niezależny, nieskażony miejscowymi układami” 😉

Na koniec jeszcze jedna, piękna fotka prezesów PGKiM odchodzących w kierunku podwyżek i oczywiście „zasłużonych” nagród.

Tak można zaczynać długi weekend… za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy.

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Dla mieszkańców podwyżki cen wody! Dla prezesów PGKiM 20 000 PLN nagrody! [Zdjęcia]

 1. Co musi jeszcze zrobić władza aby ludzie się obudzili i im podziękowali?

 2. Bartolu! czy ja dobrze widzę?
  Popatrz jeszcze raz na przedostatnie zdjęcie, przecież to nie jest chyba fotomontaż?
  Urzędnik magistratu i zarazem Radny Powiatowy na sesji Rady Miejskiej w tenisówkach.
  Jak może być dobrze za rządów tego gospodarza w naszym mieście jak jeden czy drugi z wysoko postawionych urzędników zarabia sporą sumkę pieniędzy a ktoś inny np. jemu usługujący nie ma na buty, czy jakąś tam schludną „koszulinę” o marynarce już nie wspomnę.
  Może byś podał namiary na fundację, czy „Caritas” lub sam zorganizował poprzez bloga LLE zbiórkę darów np. ciuchów, czy butów a podając taką informację w sieci darczyńcy na pewno się znajdą, tylko uprzedź, że mile widziane będą duże rozmiary. 🙁 🙂

  1. bo o to są takie nowoczesne modne chłopaczki, gacie jak konnica, tenisówki, żenada, mało gości nosi sie godnie:(

 3. Doją nas cały czas. Może ludzie zobaczą, gdzie można wsadzić obietnice Kosiarskiego. Tylko się wybory skończyły. A ten Kuczyński to po prostu… hehe bez komentarza.

 4. Ta cała sesja też nieprzypadkowo odbyła się przed długim weekendem. Ludzie jadą na grilla i myślą o wszystkim tylko nie o polityce i podwyżkach. Udostępniajcie ten wpis. Im więcej mieszkańców to przeczyta, tym większa będzie świadomość, co robią z nami „kolesie”.

 5. ah to ten taki samotny, pierdoła mówia i po co mu pieniądze ? ani dzieci ani żony …? a taki biegły w liczeniu? na dom dziecka moze da? u nich to wszystkie takie same… ale nagrody? w firmie komunalnej i za co za ?

 6. Niektórzy panowie już od dawna biorą nie małą „kasiorę” i śmieją się z mieszkańców Łęcznej.
  Ciekawe jak długo ci CWANIACY zarządzający miastem i przyległymi mu spółkami będą kiwać ten niby Mądry Łęczyński Lud?
  Panie prezesie i p. gospodarzu a po 50 zł za 1 „meter” ścieków nie dało by się?
  Przecież jeszcze w tym kraju i po tej strony Wisły mieszkańcy Łęcznej mają jakieś oszczędności a wy dobrze wiecie, że można ich powoli i tak całkiem na spokojnie z tych pieniążków „wydoić” 🙁 🙂

 7. Kradzież! Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Pan prezes kręci wały a księgowy wie o wszystkim więc trzeba dać mu nagrodę i się zamknie. Tym chyba telewizję trzeba zainteresować.

 8. Prezes Martyn nie chciał odpowiedzieć merytorycznie na pytania radnych, dlaczego cena ścieków drastycznie rośnie. Zapomniał chyba, że będąc prezesem spółki komunalnej powinien się wytłumaczyć ze swoich decyzji. Jeśli mu ta publiczna kontrola nie odpowiada to przecież może wracać do prywatnego biznesu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.