Kto zniszczył łęczyńską Dolinę Dinozaurów? [Dużo zdjęć]

Połamane ławki, zniszczona ścieżka szutrowa, wszechobecne śmieci. Taki widok przywita miejscowych i turystów, którzy zechcą podziwiać łęczyńską dolinę dinozaurów. O niedawnym remoncie tego miejsca, świadczą już tylko żywe kolory, którymi pokryto betonowe gady. Cała reszta pozostawia sporo do życzenia.
Z relacji mieszkańców os. Podzamcze wynika, że ostatnio dolina dinozaurów została zdewastowana przez robotników budujących kanalizację teletechniczną w tym rejonie. Tylko czy połamane ławki (nawet metalowe elementy) i zaśmiecona okolica to też sprawka budowlańców? Naprawdę trudno jest mi w to uwierzyć.

Dzięki uprzejmości czytelniczki wąsatego bloga, możecie wybrać się na wirtualny spacer po tym zacnym miejscu w naszym mieście. Prawda, że uroczo?

Wprost idealne miejsce na wiosenny spacer…

Zastanawiacie się, co w tej sytuacji robi łęczyńska straż miejska? Myśli nad nowym umiejscowieniem dla kolejnych kamer monitoringu(LINK). To nie żart. Mimo, iż obecne kamery „pomagają” głównie w lokalizacji nieprawidłowo zaparkowanych aut, łęczyńska władza planuje kolejne zakupy tego sprzętu. W mojej opinii tylko po to, żeby utrzymać lub dodać kolejne stołki w centrum monitoringu.
Wszystko na nasz koszt. By żyło się lepiej… swoim 😉

PS. O ile znam specyfikę pracy łęczyńskiego urzędu to za kilka godzin (lub dni) może pojawić się informacja, że tą sprawą zajmują się już od kilku dni 😉

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

25 komentarzy do artykułu "Kto zniszczył łęczyńską Dolinę Dinozaurów? [Dużo zdjęć]"

 1. zuza pisze:

  Mam pytanie : czy bożonarodzeniowe ozdoby latarń to będą wisieć przez cały rok w Łęcznej ?

  • Bartol pisze:

   Z wypowiedzi niedorzecznika wynika że tak. Łęczna będzie miastem gdzie Boże Narodzenie trwa cały rok 😉

   • Arnold pisze:

    Lepsze to niż cały rok postu. Choć jak patrzę na prace niektórych urzędników mam wrażenie, że u nich post trwa cały rok

 2. Człowiek z Podzamcza pisze:

  Drodzy Panowie i Panie bylem świadkiem połamania tej ławki z zdewastowania trawnika nieopodal ławek.Wygląda to następująco,ekipa kładąca światłowody musiała to wszystko rozkopać i tak już zostało i przypadkowo małą kopareczką połamała ławeczkę.Czy wy ludzie naprawde myślicie ,że połamali ją wandale,absolutnie!Oczywiście zareagowaliśmy na to i ekipa zagwarantowała odnowienie przypadkowo zniszczonej ławki i trawnika jak dotąd cisza a było to około 2 miesięcy wstecz.Dziękuje pozdrawiam.

 3. zyga pisze:

  A mata co chcieliśta. Kosiar se siedzi w Ostrówku jak ślachcic a wy tera żyjta w kretowisku.Jeżeli człowiek dostaje coś za darmo i wyrasta na pana bez wysiłku to nie uszanuje niczego i nikogo.

 4. Ferdynand K pisze:

  Szanowna mieszkanko! nie tylko Ty to widzisz.
  Nie jeden z mieszkańców myślał sobie, że głosując jeszcze raz na Kosiarskiego w końcu ten zacznie dbać o miasto i robić to co obiecywał w swojej kłamliwej kampanii wyborczej.
  Czas powoli pokazuje, że nic na lepsze się tu „ni ma”.
  No chyba, że nowy pomocnik z aglomeracji spiczyńskiej wniesie do naszego urzędu jakiś pomysł – coś swojego, bo tam gdzie poprzednio był to słyszy się, że teraz coś po cichu wynoszą.
  Ale sam osobiście w to wątpię, że w tym duecie coś pożytecznego im wyjdzie. 🙁

 5. Zły pisze:

  A mnie denerwuje to że jak byłem małolat chcieliśmy grać w piłkę (bo to był taki czas że komputer nie był jedyną rozrywką) i zwracaliśmy się z prośbą o postawienie 2 bramek pod blokiem przy Skarbka 4 i jakiej siatki żeby piłka na wąwóz nie spadała to NIE DAŁO SIĘ bo podobno to nie boisko i NISZCZYMY TRAWNIK !

  Na złość obsadzono drzewami i temat upadł. Ostatnio (we wtorek) gdy wsiadałem do auta zauważyłem że śmieciarka na tymże „boisku” zrobiło sobie nawrotkę rozjeżdżając trawnik (a takich szkód grupa dzieciaków przez 10 lat nie zrobiła). Pomimo pustego parkingu gdzie spokojnie by się wyrobił na 3 ale to zajęło by 30 sekund dłużej.
  Ot polityka miasta.

 6. mieszkanka pisze:

  Napiszę nie tylko o podzamczu , ale i o Starym Mieście.
  Idę przez Stare Miasto , nie zmienia się od wyborów
  Nie mogę patrzeć na brudne jego ulice
  Myślałam ,że po wyborach, będzie teraz inaczej
  Że Władzy nowej ekipa weźmie się w końcu do pracy
  Choć dzisiaj śnieg nam napadał, ale szybko nam zniknie
  I brudne nasze ulice ,znowu będziemy oglądać
  Idąc w stronę Starego Kościoła,chodnik jest nie sprzątany
  Choć Radni widzą te brudy,idąc na Msze w niedziele
  Święta się zbliżają , goście co do nas przyjadą
  Władzę w tedy ocenią.Będzie Droga Krzyżowa po ulicach miasta
  I każdy się w tedy dziwi zaniedbaniem Starego Miasta

 7. endi187 pisze:

  tak się przejawia stosunek ludzi do panstwa i władzy

 8. Torepka pisze:

  Macki SM tak daleko nie sięgają…

 9. Łęczyniak pisze:

  W taki sposób zachowują się tylko bezmyślne zwierzęta. Eleganckie ławki w parku, zakupione z publicznych (czyt. naszych) pieniędzy są przeznaczone dla mądrych ludzi a nie dla zwierząt. Zwierzęta powinny siedzieć gołymi dupami na ziemi a nie na ławkach. Zresztą dzięki własnemu instynktowi od teraz będą już na niej siedzieć bo ławki zostały zniszczone. Szkoda tylko,że taka sytuacja następuje kosztem porządnych ludzi, którzy tam mieszkają. Wstyd dla mojego rodzinnego miasta.

  • Adka pisze:

   Ławki nie zostały zniszczone przez mieszkańców tylko przez ekipę budowlaną, która kładła światłowody. Zostawili po sobie rozbebrany cały teren, zawalili ziemią całkiem nową ścieżkę i zniszczyli żeliwne konstrukcje nowych ławek – kupionych za pieniądze podatników.

  • Adka pisze:

   a i nie chodzi o ławki w parku, tylko w dolinie dinozaurów – to dwa różne miejsca

   • Łęczyniak pisze:

    twierdzisz zatem, że połamane żeliwne konstrukcje ławek i powyrywane deski to efekt prac budowlanych ?

    Ps. oczywiście miałem na myśli nie park a dolinę dinozaurów.

    • Adka pisze:

     Tak dokładnie, jest to efekt działania koparki lub innego ciężkiego sprzętu. Dałbyś radę ręcznie przełamać żeliwną konstrukcję? Odkąd dana ekipa wkroczyła na ten teren, nie było możliwości przejścia ze względu na trwające prace. Skutki widać gołym okiem.

     • Łęczyniak pisze:

      tak, bez wątpienia zniszczeń dokonała ekipa budowlana specjalizująca się w niszczeniu koparkami żeliwnych konstrukcji ławek i wyrywaniem z nich desek a wszystko w ciągu dnia pod samym nosem okolicznych mieszkańców…. takie rzeczy tylko w Łęcznej 😉

     • ABC pisze:

      Taki klimat. Tylko nie pytaj o monitoring tego miejsca 😉

 10. pn pisze:

  Skomentuje krótko proponuje przenieść Ponik dzika na Podzamcze wtedy nikt nie zniszczy niczego

 11. GKS1979 pisze:

  Straż wiejska szuka następnego dzikiego wysypiska w obrębie śmietników miejskich.

 12. aqq pisze:

  Raczej miejscowa trzoda utrzymywana przez Mops

  • Adka pisze:

   Taki z ciebie wielki inteligent, a słoma z butów wystaje. Licz się ze słowami i szanuj innych ludzi, bo kiedyś ktoś ciebie wrzuci do jednego worka z patologią, chamami itp.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes