Łęczna mogła mieć przedszkole. Powstanie… w Ludwinie [VIDEO]

W Łęcznej nie będzie kolejnego przedszkola. Choć tym razem mogło to być publiczne przedszkole z oddziałami specjalnymi (dla dzieci niepełnosprawnych) m.in. radni burmistrza powiedzieli NIE. Tymczasem sam Włodarski umywa ręce, i mówi „to nie ja, to radni”. Następnie bezczelnie kłamie w mediach przekazując nieprawdziwe dane o liczbie radnych sprzeciwiających się projektowi. Przedszkole jednak powstanie… w Ludwinie.

Najbliższe publiczne przedszkola specjalne są dostępne w Lublinie oraz w Chełmie. W lipcu 2020 szansa na powstanie (przy współpracy z ze Starostwem) takiej placówki, pojawiła się w Łęcznej. Najpierw projekt trafił do komisji oświaty, która obradowała w obecności ponad 40 przedstawicieli rodzin, zainteresowanych powstaniem przedszkola w Łęcznej. Rodzice złożyli do burmistrza list popierający powstanie placówki. Niestety projekt został negatywnie zaopiniowany przez komisję oświaty (której przewodniczy radna Marzena Florek), a następnie 12 radnych powiedziało NIE już na sesji.

Dlaczego tak się stało? Tłumaczyła radna Florek (przewodnicząca komisji oświaty). Ta sama, która swojego czasu głosowała przeciwko remontowi ulicy przy której sama mieszka(LINK), oraz ta sama, która w zeszłym roku podniosła rękę za podwyżką opłat, a następnie wzięła udział w strajku nauczycieli(LINK).
Jak sądzicie, czy radna Florek rozmawiała z rodzicami? Jak twierdzi, rozmawiała z… dyrektorami przedszkoli i związkami zawodowymi. Wszyscy byli przeciwni, więc tematu nie ma… Reszty tego pier%olenia nie warto przytaczać.

Głos zabrał też burmistrz, który twierdzi, że właściwie „on tu tylko sprząta”. To radni podejmują uchwały, a on je realizuje. Zapomniał tylko wspomnieć, kto ma większość w tej radzie… Dodatkowo skłamał mówiąc, że przeciwnych utworzeniu placówki było 14 radnych. Poniżej screen dla odświeżenia pamięci.

Dodatkowo załączam nagranie programu telewizyjnego w tej kwestii. Nagranie trwa 6 minut. Aby go obejrzeć, kliknij na poniższy obraz.

7 + 14 = 20 No wybitny matematyk nam się trafił.

Na koniec telewizyjnego materiału „Skaczący Leszek” stwierdza, że jeśli temat wróci, to będzie ponownie procedowany. (żeby nie powiedzieć „będziemy rozmawiać” 🙂 )
Otóż nie będzie! Za kilka dni takie przedszkole zostanie otwarte w Ludwinie. Można? Można!
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Łęcznej, otrzymają „dodatek”. Dodatek w postaci kosztu transportu do Ludwina.
Włodarski jak Ci nie wstyd?

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Łęczna mogła mieć przedszkole. Powstanie… w Ludwinie [VIDEO]

  1. Może jeszcze pan Włodarskiogrodzi to miasto wysokim.murem i zrobi zakaz wjazdu i wyjazdu bo taką syfica czeka to miasto pod pańskim rządami. Wstyd panie burmistrzu.

    1. Pani Marzeno, niby taki człowiek postepowy i wykształcony, a pier%oli od rzeczy ehh 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.