[Ludwin] Zablokują drogę nad jeziora! Protest w sprawie remontu DW 820.

Kilka godzin temu w sieci pojawiła sie informacja o zaplanowanym na najbliższą niedzielę 30.08 proteście. Chodzi o zwrócenie uwagi konieczność wykonania remontu drogi 820 (Łęczna – Sosnowica). Trasa prowadząca na pojezierze Ł-W, znajduje się w fatalnym stanie. Dodatkowo, na chwilę przed wyborami w 2019 roku, głosami radnych sejmiku PIS, PO i PSL, środki na remont DW820 zostały przeniesione do Krasnika.

Podobny protest był już prowadzony jesienią 2019 roku. Wtedy blisko 200 mieszkańców Ludwina oraz okolicznych miejscowości, blokowało drogę.

Jak piszą organizatorzy „musimy zjednoczyć siły i pokazać Zarządowi Województwa Lubelskiego, że pieniądze przeznaczone przed wyborami w 2019 roku na przebudowę naszej flagowej trasy prowadzącej na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie muszą do nas wrócić”

Apel o obecność kierowany jest do mieszkańców z terenu gminy Ludwin, miasta i gminy Łęczna oraz gminy Sosnowica, a także turystów, którzy z drogi wojewódzkiej nr 820 korzystają – nie tylko w sezonie wakacyjnym.

TERMIN: 30-go sierpnia, niedziela, godz. 15⁰⁰
MIEJSCE: rondo w Ludwinie

Na proteście w Ludwinie z pewnością pojawią się lokalni politycy, którzy przy okazji tego wydarzenia będa chcieli się promować/lansować (czyt. „poświecić ryjem do kamery”).
Warto ich wtedy zapytać, jak to się stało, że ich partyjni koledzy zagłosowali za przeniesieniem środków na remont tej drogi? Po co zajmują miejsce w sejmiku, skoro nawet własnych klubowych kolegów przekonać nie potrafią?

Imienne wyniki głosowania (na sesji w dniu 2 wrzesnia 2019) w tej sprawie znajdują się poniżej:
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Lubelskiego.(LINK)

Wspieram i trzymam kciuki!

Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby odbiorców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „[Ludwin] Zablokują drogę nad jeziora! Protest w sprawie remontu DW 820.

  1. Trochę jeżdżę po kraju i muszę stwierdzić,że takiego dziadostwa jak na tej trasie to dawno nie widziałem.Są oczywiście drogi gorsze ale to jest wojewódzka i to z tak dużym natężeniem ruchu. Tragedia.

  2. Brawo. Trzeba protestować. To strategiczny odcinek w powiacie i wizytówka dla turystów. Jak można doprowadzić do takiego stanu tak ważną drogę. Gdzie zarządca???? Popieram i biorę udział.

  3. Protest jest jak ruszt do grilla, nie jedno można upiec!
    Kiedyś ktoś sprawdził ile zrobił „dobry gospodarz” w sprawie drogi Łęczna_ Biskupice. teraz wypada zapytać kto interweniował u Marszałka w sprawie tej drogi,
    ja siedzę w domu, nie dam się wyciągnąć na ulicę przez pseudo-społeczników !!!

    1. Akurat „nasz człowiek”, bo rozumiem że masz na myśli przedstawiciela Łęcznej – K.Bojarski głosował przeciw.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.