[Łęczna] Świąteczna zbiórka żywności – wolontariusze poszukiwani!

Świąteczna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbywa się pod hasłem “Święta nie brzmią radośnie, gdy doskwiera głód”, to akcja ogólnopolska, prowadzona przez 32 banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności.
Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy poszukuje wolontariuszy Świątecznej Zbiórki Żywności.

Zaangażowany, odpowiedzialny i pełen radości – to wolontariusz Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbędzie się od 30 listopada do 01 grudnia 2018 r. w Łęcznej.

Aby tak się stało, niezbędna jest pomoc wolontariuszy, którzy poświęcą trochę swojego czasu i sił.
Koordynator zaprasza wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję: szczególnie szkoły, grupy zorganizowane, przedstawicieli biznesu, oraz radni, itp.

Akcja „Świąteczna Zbiórka Żywności”, odbędzie się w hipermarketach (Biedronka, Tesco) na terenie miasta Łęczna. Jej celem jest zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, które tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do osób potrzebujących.

Osoby ubogie nie muszą dokonywać tak dramatycznych wyborów jak jedzenie na święta czy leki na serce, a może opłata rachunków… Taki wybór jest codziennością dla wielu osób – nawet w Łęcznej.
Dlatego przekazujemy im żywność, by ułatwić ich wybory.
Bo brak jedzenia odbiera godność…..

„Jeden mały gest, a tak wiele możesz ofiarować”

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, może zgłosić się do 27 listopada swój udział mailowo na adres biuro.lss.org@wp.pl bądź tel. do koordynatora – Bożena Siuda tel. 696-638-037

Wolontariat to marka sama w sobie. Po pierwsze, daje umiejętność osiągania sukcesu, bo walczymy o to, by w dwa dni zebrać jak najwięcej jedzenia, na które czekają osoby potrzebujące. Po drugie, uczy, jak mieć pozytywny wpływ na otoczenie. To świetna szkoła zarządzania i skuteczności.
Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy uczestniczy w sieci pomocowej, która obejmuje całą Polskę.

Udostępnij ten wpis!